АСТРОЛОГИЈА

Љубовен хороскоп за февруари, 2024 година: Лавовите очекуваат нова авантура, а Вагите незаборавни спомени

Бик, ако изгубите нешто што не ви било добро, тоа воопшто не е загуба. Оваа сезона ќе почнете да сфаќате колку ви е важна искреноста и дека зборовите се важни само ако одговараат на постапките. Ракови, во февруари ќе се чувствувате како ѕвезда на романтичен филм и ќе имате многу можности да се нурнете подлабоко во постоечка или во понова врска.

Овен
Овој месец е посветен на поставување приоритети. Ќе почнете да сфаќате како се залажувате во личниот живот и конечно ќе почнете да се стремите кон повеќе. Можеби сте се чувствувале виновни што ги искажувате вашите очекувања, но тоа е единствениот начин да се осигурате дека вашите потреби се исполнети.

Февруари ќе ви ги отвори очите за она што го заслужувате.

Бик
Во февруари, дефинитивно треба да ја искористите вашата тактилна природа. Само реални и опипливи резултати ќе ви бидат важни во вашите односи оваа сезона. Ако некој вети, но не исполни, можеби треба да се откажете од врската.

Запомнете: ако изгубите нешто што не е добро за вас, тоа воопшто не е загуба. Оваа сезона ќе почнете да сфаќате колку ви е важна искреноста и дека зборовите се важни само ако одговараат на постапките.

Близнаци
Во февруари, кога сонцето ќе ја осветли вашата осма куќа на трансформација, ќе сфатите колку од вашето разбирање треба да отфрлите за конечно да се преродите во нешто ново. Веќе почнувате да откривате дека вашиот пристап навистина бил само страв.

Овој месец ќе ве натера да разберете што повеќе не функционира и кои други однесувања треба да го заменат.

Рак
Овој месец сигурно ќе запали искри за вас и вашиот партнер. Положбата на планетите во однос на вашиот знак дополнително ќе го зачини вашиот личен живот. Во февруари, ќе се чувствувате како ѕвезда на романтичен филм и ќе имате многу можности да навлезете подлабоко во постоечка или во понова врска.

Ќе разберете и за каква врска сте копнееле.

Лав
Вашето внатрешно дете ќе излезе и ќе му кажете на светот дека вашите каприци и желби не се преговараат. Пред да се нурнете со глава во нова авантура, размислете колку е важно да имате подготвен и отворен партнер. Оваа сезона ќе ви помогне да ги подигнете стандардите и да барате повеќе.

Ако некој не сака да ги сподели вашите авантури, можете да заминете и да направите простор за некој нов.

Девица
Оваа сезона ќе ви донесе дарежливи подароци и можности за продлабочување на односите – не само со некого, туку и со самите себе. Почнувате да сфаќате дека вашиот мир е приоритет и не сте подготвени да го жртвувате за некој друг.

Конечно ќе забележите каде непотребно ги жртвувате своите желби и ќе бидете подготвени да застанете зад нив. Повеќе нема да дозволите зборовите и постапките на другите да влијаат на вашите избори во љубовта, интимноста или било што друго во вашиот личен живот.

љубовен хороскоп

Вага
Оваа сезона е за излегување од вашата комфорна зона. Вагата сега е свртена во ваша корист и почнувате да разбирате како да се ставите себеси на прво место. Луѓето околу вас ќе бидат необјасниво привлечени од вашата енергија. Можеби дури и ќе запознаете некого преку пријател.

И ќе имате незаборавни спомени со нови луѓе. Бидете отворени за се што ќе влезе во вашиот живот овој месец.

Скорпија
Февруари ќе биде месец за забава. Вашето интимно искуство наскоро ќе биде збогатено бидејќи Марс, планетата на страста и сексуалноста, ќе биде во вашата трета куќа! Ќе сакате повеќе да се изразувате, и во спалната и надвор, а другите луѓе ќе бидат отворени за вашите покани. Не сфаќате колку сте магнетни кога сте самоуверени.

Но, луѓето околу вас го чувствуваат тоа и не можат да го тргнат погледот од вас.

Стрелец
Ќе сфатите колку вашите секојдневни навики влијаат на вашиот личен живот. Поголема е веројатноста да ги запознаете вистинските луѓе ако ги подигнете вашите стандарди. Сега се чини дека сте заборавиле на себе во потрагата по љубов, а Универзумот ве поттикнува да не го ставате коњот пред количката.

Колку повеќе вложувате во себе, толку полесно ќе ви биде личниот живот во блиска иднина.

Јарец
Февруари ќе направи да се чувствувате амбициозни за поставување приоритети. Можеби размислувате: каква врска има ова со мојот личен живот? Има најдиректна врска! Само со одвојување на важното од малолетното и ставање на себеси на прво место, ќе го отворите патот до судбоносна средба. Ќе сретнете некој со исти вредности и соништа како вас. И двајцата ќе се прашувате како никогаш порано не сте се сретнале.

И сега е совршено време вашите патишта да се вкрстат!

Водолија
Ќе има значителни промени во вашиот личен живот. Венера, планетата на љубовта, влегува во вашата единаесетта куќа и ве тера да сфатите дека не мора да се задоволувате со мали нешта.

Ќе започнете да излегувате со некој кој цело време бил на само неколку степени од вас, што ќе ви помогне да ја разберете важноста да преземете иницијатива.

Риби
Започнувањето на годината е една работа, но затворањето на претходното поглавје за тоа кои сте вие ​​за да можете конечно да преминете во најдобрата и најпаметната верзија од себе е следниот чекор што ќе го направите во февруари.

Подигнете чаша до старата верзија од вас, која го имаше својот ден и стигна до каде што сте сега. Конечно целосно се трансформирате и покажувате колку сте силни.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close