АСТРОЛОГИЈА

Љубовен хороскоп до 23 септември: Овенот и Лавот се на седмо небо, а овој знак ќе ја бара поранешната љубов

За Девиците можно е да се вратат кај некој со кој раскинале, или да обноват контакт со некој од нивното минато…

ОВЕН

Ќе почувствувате дека сте во вашиот елемент, се ќе ви одговара совршено и ќе ви овозможи да се покажете во најдобро светло. Ќе бидете многу расположени за љубов, без разлика дали сте веќе во врска или барате љубов, ова е период во кој лесно можете да ја пронајдете.

БИК

Можеби ќе најдете љубов, но само ако патувате или можеби контактирате со некој што е далеку. Пред сè, ќе ве интересираат луѓе кои потекнуваат од други култури, или барем луѓе кои претставуваат некој интелектуален авторитет.

БЛИЗНАЦИ

Ќе забележите дека вашето расположение не е на нивото на кое бевте неодамна. Ја изгубивте веселоста и симпатичноста што ги привлекуваа другите кон вас, а можно е да страдате поради тоа во љубовната сфера.

РАК

Се чини дека во наредниот период ќе бидете фокусирани на семејството и луѓето со кои веќе сте блиски. Поради ова, нема да има многу шанси да пронајдете нова љубов, но ако веќе сте во врска или брак, ќе уживате во хармонијата на вашата врска и блискост со избраната личност во вашиот дом.

ЛАВ

Времето кога соковите клокотат, а Сонцето свети силно и топло, е особено инспиративно за Лавовите кои се деца на Сонцето и го слават животот. Комплетната атмосфера ќе ви ги разгори чувствата и ќе ве натера да се заљубите во некого.

ДЕВИЦА

Не очекувајте особено важни настани во оваа сфера. Можно е да се вратите кај некој со кој раскинавте или пак да се поврзете со некој од вашето минато. Сепак, најверојатно се ќе остане како што е без некоја позначајна промена.

љубовен хороскоп

ВАГА

Во наредниот период повеќе од се ќе бидете заинтересирани за физички контакт со личноста која ви се допаѓа. Страста и еротиката ќе бидат во центарот на вашиот интерес, но и се останато што ги радува сетилата и претставува некакво уживање.

СКОРПИЈА

Во наредната недела ќе треба напорно да работите на својот изглед, што во последно време не сте го правеле често. Можно е овој нагон да биде поттикнат од некој што го среќавате секој ден, кој ќе ве интересира или веќе ве интересира.

СТРЕЛЕЦ

Ќе бидете многу духовити, флертувачки и мили во комуникацијата, поради што лесно можете да заинтересирате некого за вас без никаков физички контакт или лично запознавање со таа личност. Еве зошто ова е добро време да барате љубов на социјалните мрежи.

ЈАРЕЦ

Ова е период од годината кога ќе доживеете значителен напредок во сферата на врските, бидејќи планетите на љубовта и еротиката се во хармоничен однос. Ова особено важи за оние кои се под знакот Јарец, бидејќи ќе имаат повеќе можности за романса и флерт.

ВОДОЛИЈА

Во наредниот период лесно можете да најдете љубов во поголемо општество. Најважно е да се движите меѓу луѓето и да стекнете познанства, а љубовта ќе се случи. Може дури и да развиете романтични чувства кон некој од вашиот круг на пријатели.

РИБИ

Следната недела ќе бидете интроспективни, а вашата самоапсорпција ќе остави малку простор за некаков романтичен контакт или настан. Едноставно нема да изгледате достапно толку длабоко во мислите и егоцентрично, па никој нема ни да ви пријде.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close