АСТРОЛОГИЈА

Љубовен хороскоп до 20. април 2024 година: Скорпиите ќе имаат страсна средба, на Јарците роднините ги расипуваат љубовните врски, а еве кој влегува во нова романса

Венера, кралицата на љубовта, е во Овен, каде што носи емотивна возбуда за Лавовите, Овенот и Стрелецот. Исто така, Близнаците и Водолијата ќе го почувствуваат позитивното влијание на Венера во Овен.

ОВЕН
Ќе бидете во свој елемент, а вашиот партнер ќе биде расположен. Следниот период ќе биде одличен период за градење врски, за љубов и страст. Ако сте сами, сигурно ќе најдете партнер, ако не на долго, тогаш барем партнер за кратка врска.

БИК
Околностите кои се надвор од ваша контрола може да ве разделат вас и личноста што сте ја избрале. Исто така, можно е барем една личност од кругот на пријатели да се вклучи во вашиот љубовен живот и да создаде проблем помеѓу вас и вашиот партнер.

БЛИЗНАЦИ
Ќе бидете шармантни во комуникацијата, внимателни и подготвени да угодите, поради што личноста која ви се допаѓа ќе сака да биде во вашето друштво. Ако веќе сте во врска или брак, ќе уживате во хармонична врска.

РАК
Ќе ви се допадне некој со кој ќе имате проблем да се поврзете поради различни причини. Во секој случај, не очекувајте работите да се движат во посакуваната насока. Неповолните околности ќе бидат одговорни за проблемите што произлегуваат.

ЛАВ
Очекувајте хармонија во врската или лесен контакт со некој што ви се допаѓа или ќе ви се допадне. Ова е идеално време за преговори и договори, затоа треба да го искористите и конкретно да напредувате во љубовната сфера.

ДЕВИЦА
Ќе бидете исклучително стимулирани и расположени за љубов, но околностите нема да ви одат во прилог. Фрустрацијата може да се прелее во врската и да уништи нешто што инаку би функционирало совршено. Обидете се да избегнете такво сценарио.

Љубовен хороскоп

ВАГА
Ќе се чувствувате фрустрирано бидејќи ќе имате впечаток дека не можете да го постигнете она што го сакате во љубовниот живот. Но, во втората половина од неделата сепак ќе добиете се на што сте се надевале и ќе имате причина да се чувствувате среќни.

СКОРПИЈА
Ќе имате можности за физички контакт со некој што ви се допаѓа. Ќе бидете многу страсни и заинтересирани за физички контакт, поради што е можно да бидете интимни со некој во кој сте заљубени и со кој би сакале да имате врска.

СТРЕЛЕЦ
Некои настани во кариерата целосно ќе ве преокупираат и ќе предизвикаат да го запоставите љубовниот живот. Ова не е добар период за тоа бидејќи партнерот ќе биде многу заинтересиран за љубовта и нема да ви прости што го запоставивте.

ЈАРЕЦ
Се чини дека ќе наидете на отпор од семејството или некои негови членови кога станува збор за вашиот избор на љубов или вашето однесување во љубовниот живот. Ова ќе создаде притисок кој може да има многу негативно влијание врз вашата врска и воопшто љубовниот живот.

ВОДОЛИЈА
Може да се случи да добиете навидум многу добра можност, која подоцна ќе се покаже дека не е толку голема. Не грижете се, ќе има и други можности за романса, бидејќи следува одличен период за љубов и сигурно нема да бидете сами.

РИБИ
Нешто што сте го започнале во претходниот период, а имавте многу ветувања, ќе биде спречено. Можно е да се сомневате во вашиот избор или некои животни околности да ве одвојат од избраната личност и да ја оневозможат вашата врска.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close