АСТРОЛОГИЈА

Љубовен хороскоп до 2 март: Раковите стојат на лудиот камен, а овој знак влегува во страсна афера од кругот на пријатели

Венера, планетата на љубовта, е во Водолија заедно со Марс, каде силно влијае на емотивните односи.

ОВЕН
Од следната недела повторно ќе има многу нови контакти или комуникација со некој што ви се допаѓа. Ќе бидете дружељубиви и ќе ви се појават можности за флерт, па нема да морате премногу да се трудите да искусите нешто интересно во оваа сфера.

БИК
Целиот овој месец е многу поволен за вас кога станува збор за љубовта. Личноста со која сте ќе биде добро расположена и многу внимателна. Ако сте сами, ќе стапите во контакт со некој кој ви се допаѓа и кој лесно ќе ве освои.

БЛИЗНАЦИ
Лесно ќе најдете можност за романса ако излезете на некое место за забава, а особено ако излезете во друштво на колеги и воопшто луѓе со кои работите или кои работат за вас. Почетокот на неделата може да започне полека, но потоа се ќе оди како часовник.

РАК
Љубовниот живот ви е значително подобар во овој период и овој позитивен тренд ќе продолжи и следната недела. Лесно може да се случи да влезете во сериозна и долготрајна врска или дури и да се омажите доколку условите се соодветни.

ЛАВ
Немирниот домашен живот е нешто што донекаде ќе ги мачи оние кои живеат заедно со партнерот. Страстите ќе бидат силни, па можни се бес и нервоза. Доколку сте сами, можно е да остварите физички контакт со некој кој ви е исклучително привлечен.

ДЕВИЦА
Можно е љубовниот живот да ви биде малку досаден во наредниот период. Не треба да очекувате особено возбудливи настани, бидејќи најверојатно ништо посебно нема да се случи. Најдобро е да ја прифатите ситуацијата и да чекате подобри времиња.

љубовен хороскоп

ВАГА
Социјалниот живот ќе ви биде побогат во наредниот период, што ќе донесе нови можности за флерт и романса. Ќе бидете комуникативни и интересни, дури и повеќе од вообичаено, што исто така ќе ви помогне во потрагата по љубов.

СКОРПИЈА
Овој месец сте во елемент и на сите сте привлечни, па навистина имате многу избор во љубовниот живот. Сепак, премногу избори можат да направат човек да страда, речиси исто колку и да нема премногу избори. Ќе ви биде тешко да се одлучите за една личност.

СТРЕЛЕЦ
Во наредниот период лесно може да се случи да доживеете страсна врска со некој од вашиот круг на пријатели или познаници. Најмногу ќе има можности за изборни или недефинирани комбинации. Ако веќе сте во врска, возбудата ќе ги разгори заостанатите страсти.

ЈАРЕЦ
Во овој период сте многу популарни иако љубовта не ви е прва на листата на приоритети. Можно е одредена личност да ви се допадне, но вашата преокупираност со други работи ќе ве спречи да забележите дека сте го разбудиле нејзиниот интерес.

ВОДОЛИЈА
Во овој период сте малку диви, а тоа може да ги исплаши сите што ве привлекуваат. Изгледате нескротливо, што е фасцинантно, но тоа е и сигнал за оние кои ве сакаат дека не треба да очекуваат ништо конкретно или трајно од вас во однос на емоциите.

РИБИ
Следната недела нема да биде полна со настани кога е љубовта во прашање, всушност – веројатно ќе страдате од недостаток на конкретни настани. Само ќе сонувате, планирате и очекувате, но малку ќе се случи.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close