АСТРОЛОГИЈА

Љубовен хороскоп до 13 април: Овните обновуваат стара романса, Биковите се заљубени во личност од работа, а еве на кој му следи флерт во соседството

Венера, планетата на љубовта, го промени знакот и влезе во Овен, каде што носи многу страст и љубовни авантури.

Овен
Во наредните недели ќе ве интересира се што е поврзано со љубовта, забавата и креативноста. Ќе го комбинирате сето тоа и ќе се чувствувате одлично во своја кожа. Многу лесно може да се случи да оживеете стара љубов.

Бик
Можно е да разбудите чувства или страст за некој со кој работите, кој е ваш претпоставен или на позиција на авторитет. Ќе бидете фрустрирани од неможноста да воспоставите врска со личноста која ви ја плени имагинацијата.

Близнаци
Ќе бидете склони кон заблуди и идеализација. Ќе сакате да се заљубите толку многу што нема ни да ве интересира во кого ќе се заљубите, туку веројатно ќе се „приврзете“ за првата личност која ќе покаже интерес за вас.

Рак
Во наредниот период ќе бидете склони кон секаков тип на дружење, вклучително и романтично. Нема да ви биде тешко да го направите она што е потребно за секоја врска во вашиот живот да биде хармонична. Поради ова ќе се подобри и вашиот љубовен живот.

Лав
Можеби ќе ви се даде можност да флертувате со некој што живее во вашето соседство. Ќе бидете склони кон провокативна комуникација и поради тоа можете да започнете романтична приказна со секој со кој ќе влезете во разговор.

Девица
Лесно може да се случи да влезете во афера со некој со кој работите или некој со кој треба да имате чисто професионален однос. Во наредниот период ќе реагирате на физички привлечните луѓе, оние со кои имате добра „хемија“.

љубовен хороскоп

Вага
Се наоѓате во возбудлив период за љубов и ова е моментот кога сигурно ќе доживеете авантура. Изгледа дека ќе бидете посклони од вообичаено да ги криете чувствата и врската, поради што најверојатно ќе влезете во тајна врска.

Скорпија
Следниот период е неповолен за љубовта, особено за младите припадници на знакот, кои ќе се чувствуваат несигурно и неадекватно. Не форсирајте ништо ако наидете на препреки, туку почекајте подобро време за љубов.

Стрелец
Ќе бидете многу привлечни за сите. Ќе имате поинтересни можности за љубов, а стекнатата самодоверба ќе ви помогне да се опуштите и да уживате. Сета нервоза што сте ја почувствувале ќе се сублимира во страст.

Јарец
Ќе бидете позлобни од вообичаено во наредниот период и ќе ве привлекуваат луѓе со кои можете да бидете пар. Единственото нешто на што треба да обрнете внимание е да не скокнете во врска со некој кој е сосема погрешна личност за вас.

Водолија
Ако патувате, можете да имате интересни искуства, да запознаете атрактивни луѓе. Во секој случај, ќе ве привлекуваат образовани и широкоумни луѓе. Доколку веќе сте во врска, можно е романтично патување.

Риби
Општествениот живот ќе ви биде богат и поради тоа ќе имате можности за флерт и љубов, но пред се ќе ве привлекува се што е тајно, скриено. Поради ова, би можеле да се впуштите во тајна афера и покрај тоа што ќе имате други поповолни можности.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close