АСТРОЛОГИЈА

Љубовен хороскоп до 1 јуни: Вагите раскинуваат, Раковите започнуваат заеднички живот, а еве кој страда за личност која е на далечина

Венера, планетата на љубовта, престојува во Близнаци каде што носи нови љубовни авантури за Близнаците, Водолиите и Вагите.

ОВЕН
Следниот период ќе биде полн со напнатост и нестабилност во сферата на врските. Нема да бидете расположени да бидете нечиј пар, што ќе биде проблем за оние кои веќе се во врска бидејќи желбата за ослободување ќе биде силна и лесно може да ја разниша врската.

БИК
Во наредниот период нема да ве привлекува идејата за стабилна врска. Имено, ќе имате желба да искусите нешто ново и возбудливо, некаква љубовна авантура. Ова е причината зошто ќе ве привлекуваат луѓе со кои имате мали шанси да постигнете трајна врска.

БЛИЗНАЦИ
Се наоѓате во период кога ви е многу лесно да се покажете во најдобро светло, поради што ќе ги шармирате сите што сакате да ги освоите. Исто така, можно е да работите напорно на вашиот изглед или имиџ, доволно за сите да забележат, особено некој на кој му се допаѓате.

РАК
Следниот период ќе биде одличен период за убав и пријатен домашен живот, за оние Ракови кои веќе живеат во заедница со партнерот или започнување заеднички живот со партнерот за оние припадници на овој знак кои се уште не го направиле тој чекор.

ЛАВ
Исклучително лесно ви е да привлечете љубов во овој период. Зрачите со позитивна енергија и привлечност поради многу позитивни планетарни влијанија. Сепак, можеби нема да бидете подготвени на кој било начин да се посветите и да започнете сериозна врска.

ДЕВИЦА
Ќе бидете многу активни и социјални, но не толку заинтересирани за љубов како во некои други области од животот. Исто така, можно е околностите да не ви дозволат да се посветите на љубовта, но барем ќе имате можност да комуницирате со некој што ви се допаѓа.

Љубовен хороскоп

ВАГА
Доколку сте во свежа врска, можно е да имате проблеми во љубовниот живот, може да доживеете дури и раскинување. Доколку сте во долга врска или брак, ќе бидете во многу подобра позиција успешно да преживеете период на нестабилност, без последици.

СКОРПИЈА
Во овој период сте особено атрактивни и барани, а овој тренд ќе продолжи и во наредната недела. Нема да морате да работите напорно за да ги разбудите чувствата кај другите и ќе бидете многу отворени за да ја доживеете љубовта самите себе.

СТРЕЛЕЦ
Ова е време на радост и многу можности за уживање, поради што ќе си поминете одлично без разлика на вашиот статус. Доколку сте слободни, во овој период полесно ќе ја најдете љубовта, кога имате толку многу можности да остварите нови контакти во опуштена атмосфера.

ЈАРЕЦ
Нема да ве воодушеват љубовните можности што ќе ги имате, но во отсуство на подобри, можеби ќе одлучите да го искористите она што ви се нуди. Ќе размислувате за некој кој е далеку и за кој знаете дека е недостижен.

ВОДОЛИЈА
Ќе имате шанса да ја запознаете личноста која е создадена за вас. Ќе привлечете големо внимание, што можеби ќе ви отежне да ја препознаете личноста која е најдобра за вас, но доколку не избрзувате, ќе ја донесете вистинската одлука.

РИБИ
Влегувате во многу напорен период во кој се можни разни непријатни изненадувања во љубовниот живот. Многу работи ќе зависат од вас и од начинот на кој ќе реагирате на настаните, бидејќи може да ја влошите ситуацијата доколку го изгубите трпението.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close