АСТРОЛОГИЈА

Доаѓа сезоната на рак! Клучен е 21 јуни – 3 знаци треба да се подготват за големи промени

Сезоната на ракот пристигнува на 21 јули и носи инспиративен период кој ќе влијае на сите знаци на Зодијакот, особено на Раковите, Рибите и Скорпиите.

За време на сезоната на Рак, можеби сте склони да поминувате повеќе време дома, чувствувајќи се длабоко емотивно, носталгично и грижливо. Без разлика на вашите планови, овој период од годината има потенцијал да ги продлабочи вашите врски со саканите и да ја подобри вашата емоционална свест.

рак

Поинтензивни чувства
Во овој период од годината емоциите се поинтензивни, без разлика дали носат позитивни или негативни искуства. Веројатно ќе се најдете длабоко потопени во вашите емоции. Слично на Ракот, постои тенденција да се повлечете во вашата школка кога не се чувствувате целосно поддржани, видени, слушнати или разбрани.

Во исто време, сезоната на Рак има потенцијал да го пренасочи вашето внимание кон вашето потекло и внатрешен свет. Додека сонцето сјае силно, а температурите растат, се чини дека деновите на плажа и летните патувања се во полн ек. Сепак, вашата вистинска среќа лежи во тоа што поминувате квалитетно време со луѓето кои ви значат најмногу и кои искрено се грижат за вас.

Додека патувањето на Сонцето низ знакот Рак е годишна појава, Месечината и другите планети ги следат нивните индивидуални патишта низ небото, создавајќи астролошки пејзаж кој постојано се менува од година во година.

Додека Марс, планетата позната по својата динамична енергија и страст, се движи низ незапирливиот знак Бик за време на сезоната на Рак, вие природно ќе се најдете во склад со атмосферата што преовладува. Тоа е затоа што Бикот и Ракот се многу фокусирани на врските, негувањето на врските, прифаќањето на сензуалноста и негувањето на интимноста.

Врска помеѓу Марс и Меркур
Навистина, сезоната на Рак може да донесе некои интензивни и страсни моменти, особено кога ќе се случи хармонично усогласување на Меркур кај Ракот и Марс во Бик, како на 21 јуни. Исто така, неколку часа подоцна се појавува Полната Месечина во Јарец и може да ве поттикне да размислите за вашата потрага по безбедност и емоционална рамнотежа, како и за вашата желба за статус и признание.

Три знаци ќе имаат голема корист од сезоната на Рак, а тоа се Раковите, Рибите и Скорпиите.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close