АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за вторник, 28. мај 2024 година

ОВЕН

Работа: Овните кои соработуваат со странски земји може да наидат на привремено одложување во реализацијата на некој деловен план. Сепак, со текот на времето ќе успеете да најдете компромисно решение.
Љубов: Во овој период вашиот емотивен живот може да биде покриен со тајност. Ќе имате чувство дека нешто ве ограничува да бидете со таа личност онака како што сакате.
Здравје: Чести главоболки.

БИК

Работа: Бидете внимателни во деловната комуникација и потрудете се да бидете што попрецизни за да избегнете недоразбирања. Ќе постигнете финансиски успех.
Љубов: Односот со партнерот ви е проткаен со хармонија, што поволно ќе се одрази на важен заеднички потфат кој долго го планирате. Слободне ги очекува познанство со фаталната Девица.
Здравје: Проблеми со периферната циркулација.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не се препорачува влегување во ризични инвестиции, а доколку започнувате нова деловна соработка со нови соработници, внимателно проверете ја историјата на нивниот бизнис.
Љубов: Овој период ќе ја одбележи можноста за обнова на комуникацијата со личност со која претходно сте биле во врска. Планетите ви даваат можност да поправите грешка од минатото.
Здравје: Нервоза.

РАК

Работа: Денот носи ограничување на енергијата, ситуација во која имате помалку опции и насоки за акција. Важно е да ги чувате вашите планови во тајност во овој период за да не дознае вашата конкуренција за нив.
Љубов: Слободните Ракови очекуваат почеток на љубовна врска со личност која ја запознале преку пријател. Раковите во врска може да поминат низ период на криза на самодоверба.
Здравје: Проблеми со варењето.

ЛАВ

Работа: Вашето поле на деловна соработка се покажува преку енергичен настап во склучување нови зделки и проширување на кругот на деловни соработници.
Љубов: Слободните Лавови ќе имаат многу можности за љубовни авантури и флерт. Лавовите кои се во врска планираат да постигнат важна заедничка цел која се однесува на решавање на многу важно егзистенцијално прашање.
Здравје: Намалете го бројот на цигари.

ДЕВИЦА

Работа: Девиците кои се занимаваат со креативни професии можат да постигнат успех, па ги очекуваат јавни настапи. Ова ќе биде период на голема инспирација за Девиците кои се занимаваат со научна и уметничка работа.
Љубов: Врската со партнерот може да биде преполна со недоразбирања, па може да се каже дека вашата врска поминува низ фаза на меѓусебно самоиспитување.
Здравје: Намален имунитет.

хороскоп

ВАГА

Работа: Овој период може да ви даде чувство дека сте на пресврт во кариерата. Можеби ќе се најдете во дилема помеѓу различни деловни насоки, а само времето ќе ви покаже што да одберете.
Љубов: Слободните Ваги имаат можност преку работа да запознаат харизматична личност. Меѓутоа, таа личност не е сингл, па може да дојде во искушение да стапи во тајна врска.
Здравје: Болка во колената.

СКОРПИЈА

Работа: Мудар деловен потег што го направивте во време кога бевте претпазливи да направите голема деловна инвестиција. Задржете го тој начин на размислување и не брзајте со одлуките.
Љубов: На љубовен план, неодамнешното познанство кое е на ниво на пријателство лесно може да се претвори во нешто многу повеќе. Има можност да ги открие своите чувства.
Здравје: Намален имунитет и нервоза.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте дестабилизација на атмосферата на работа и неизвесност од изненадувања. Вашето поле на деловна соработка е позитивно, па во овој период значително ќе го проширите кругот на деловни соработници.
Љубов: Слободните Стрелци очекуваат да запознаат личност која ќе им се допадне на прв поглед. Стрелците кои се во брак може да наидат на несогласувања со членовите на семејството.
Здравје: Главоболка.

ЈАРЕЦ

Работа: Очекувајте многу деловни состаноци и патувања како дел од вашата деловна сцена. Погрижете се прецизно да ги наведете вашите ставови за да нема недоразбирања.
Љубов: Слободните можат да запознаат многу атрактивна и интересна личност во својот круг на пријатели. Со текот на времето, тие ќе се среќаваат почесто и почесто. Оние кои се во врска минуваат низ добар период.
Здравје: Лоша циркулација.

ВОДОЛИЈА

Работа: Овој период го одбележуваат важни деловни состаноци и реализација на тајни бизнис планови. Бидете внимателни со ризичните инвестиции, бидејќи се зголемува можноста за погрешна проценка на деловната ситуација.
Љубов: Слободните Водолии во овој период можат да ја запознаат својата сродна душа токму во кругот на своите пријатели, на забава или на дружење.
Здравје: Лоша циркулација.

РИБИ

Работа: Во својот елемент сте, бидејќи вашата интуиција, креативност и имагинација кулминираат во овој период. Бидете внимателни во комуникацијата, бидејќи лесно може да дојде до недоразбирања.
Љубов: Овој период ќе ви донесе многу богат социјален живот, па вие и вашиот партнер ќе излегувате многу повеќе и ќе поминувате време заедно, а тоа ќе влијае на поголемо зближување.
Здравје: Нервоза.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close