АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за вторник, 23. април 2024 година

Овен
Ова е ден кога можете да започнете многу, но да завршите многу малку поради вашата нетрпеливост и потреба постојано да им наметнувате нешто на другите. Обидете се да се свртите многу повеќе кон себе и да се концентрирате на она што ќе го правите во следните неколку дена поради лошата положба на Месечината.

Бик
Денеска ќе бидете многу расположени поради добрите енергетски аспекти на планетите, особено што Марс ќе го активира вашето поле на комуникација и се што е поврзано со вашите деловни активности со луѓе од странство. Личност под знакот Лав ве поддржува и ви дава ветер во грб.

Близнаци
Пазете се од ретроградниот Меркур кој сè уште претерува со она што го бара од вас, а тоа е да бидете многу побавни од она што навистина сте. Не се занимавајте со други работи, туку концентрирајте се на она што го имате во моментов. Проблеми со спиењето.

Рак
Во следните неколку дена може да ви се разниша позицијата на работа поради потребата постојано да измислувате нешто ново, односно да создавате напнатост. Партнерството ќе биде подобро кога партнерот ќе научи многу повеќе да ве почитува.

Лав
Ситуацијата во кругот на семејството се стабилизира, но на вас останува многу побрзо и подобро да решите некои работи. Тоа најмногу се однесува на договори кои треба да ги постигнете со членовите на семејството до крајот на денот, во спротивно ќе има големи парични проблеми.

Девица
Денеска ќе бидете отворени за сите, а најмногу треба да внимавате на вашето здравје енергично да се грижите за себе бидејќи можни се проблеми во комуникацијата со луѓето кои негативно влијаат на вас и на вашата слика за себе. Здравјето е одлично.

хороскоп

Вага
Се однесувате тврдоглаво и не можете да дозволите партнерот да ве придвижи во вистинска смисла на зборот бидејќи имате некои свои проблеми кои не можете сами да ги решите. Енергијата на партнерот е многу нестабилна, особено кога станува збор за сите аспекти на деловните и паричните трансакции.

Скорпија
Денес се чувствувате добро затоа што сте навикнати постојано да се туркате финансиски и професионално и поради тоа сте горди на себе. Личноста под знакот Јарец е голема деловна пречка за вас, но во исто време и предизвик, па затоа е многу важно да се концентрирате на разговорот со оваа личност.

Стрелец
Во наредниот период од вас зависи како ќе се развива деловната ситуација и кога се во прашање односите со луѓе кои ви даваат деловни совети. Обидете се да не слушате никого и концентрирајте се само на себе. Пазете се од ненадејни деловни пресврти до крајот на денот.

Јарец
Можеш да бидеш многу подобар здравствено само ако научиш да се почитуваш себеси и своето слободно време. Љубовната ситуација е многу деликатна затоа што партнерот не сака многу да ви открива, па поради тоа се раѓаат многу големи сомнежи и лоши страни од вашата врска.

Водолија
Овој период е многу посебен и имате тенденција да гледате многу работи низ прсти на другите луѓе, особено кога станува збор за работните места во кои се занимавате. Не дозволувајте вашите емоции да го извлечат најдоброто од вас бидејќи Месечината го активира вашето поле на лоша и негативна комуникација.

Риби
Вашата владејачка планета Нептун е активирана од Меркур и носи многу негативни аспекти кои влијаат на вашето расположение, па затоа е многу важно да се контролирате себеси и се што се случува во вашиот живот. Партнерот ви дава поддршка, но вие тоа не го разбирате на вистински начин.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close