АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за вторник, 18. јуни 2024 година

Овен
Љубов: Ќе бидете ориентирани кон дружење и слободни, недефинирани врски.
Работа: Доцнење и одолговлекување во финансиските работи, како и во партнерската работа и склучувањето договори.
Здравје: Можна повреда.

Бик
Љубов: Можно е да ви се допадне некој со кој работите или некој што ќе го запознаете преку работа.
Работа: Доколку барате нова работа, постои шанса да ја најдете во овој период.
Здравје: Имате променливо здравје.

Близнаци
Љубов: Можно е да доживеете кратка афера на патување или да се заинтересирате за некој што тукушто го запознавте.
Работа: Работата во група или со групи луѓе ќе ви донесе одреден успех.
Здравје: Дијареа.

Рак
Љубов: Денеска ќе бидете расположени. Можно е со избраната личност да правите долгорочни планови.
Работа: Сè уште се можни промени во оваа сфера.
Здравје: Солидно.

Лав
Љубов: Повеќе сте фокусирани на некои други области од животот, но тоа не значи дека нема да го привлечете вниманието на другите.
Работа: Ќе ви се зголеми популарноста, па ова е поволен ден за самопретставување.
Здравје: Габични инфекции.

Девица
Љубов: Можен е флерт со некој со кој работите, можеби дури и со некој кој е ваш надреден на работа.
Работа: Успех во секоја работа што е поврзана со техниката и технологијата. Промена.
Здравје: Болести предизвикани од стрес.

хороскоп

Вага
Љубов: Неповолна ситуација во оваа сфера, нестабилност на врските и можен раскин на оние кои веќе се во врска.
Работа: Ќе имате посериозни административни или логистички проблеми.
Здравје: Психосоматски поплаки.

Скорпија
Љубов: Ќе бидете незадоволни од моменталната ситуација и можно е да направите погрешен потег од фрустрација.
Работа: Трендот на промени и нестабилност продолжува.
Здравје: Можна ненадејна болка.

Стрелец
Љубов: Во овој период она што е највозбудливо за вас е она што е ново и свежо. Поволен период само за оние кои се слободни и бараат нова љубов.
Работа: Може да започнете сопствен бизнис.
Здравје: Послабо.

Јарец
Љубов: Можно е преку член на семејството да запознаете личност која ќе ви се допадне.
Работа: Проблеми во работниот процес. Ќе имате премногу работа, што ќе предизвика замор.
Здравје: Склоност кон инфекции.

Водолија
Љубов: Поволен ден за оние кои се веќе во врска. На другите веројатно нема да им се случи ништо важно.
Работа: Нема промени во оваа сфера од животот.
Здравје: Многу добро.

Риби
Љубов: Лесно ќе постигнете комуникација со личноста која ви се допаѓа, но не и емотивна блискост.
Работа: Успех во трговијата, транспортот и врските.
Здравје: Во стабилна здравствена состојба сте.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close