АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за вторник, 13 февруари 2024година

ОВЕН
ЉУБОВ: Големи се шансите да сакате да запознаете некој интересен, бидејќи имате среќа во љубовта. РАБОТА: Ќе бидете импулсивни со парите, за што ќе се каете. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК
ЉУБОВ: Денот ветува љубовни настани. Комуникацијата со некој што ви се допаѓа е сигурна. РАБОТА: Поволен ден за вработување, доколку ви треба дополнителна работна сила. ЗДРАВЈЕ: Одлично.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можен состанок или запознавање со некој што ќе ви го разбуди интересот. РАБОТА: Ќе имате успех ако се занимавате со уметност или нешто што има врска со вешти раце. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Нема да можете да ги искажете чувствата на вистински начин, што може да доведе до недоразбирања со партнерот. РАБОТА: Успех во креативната работа и образованието. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

ЛАВ
ЉУБОВ: Интензивно ќе размислувате за некого и тоа целосно ќе ве отвори за искуството на љубовта. РАБОТА: Успех во се што е поврзано со комуникација и администрација. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можни проблеми во врската или немање можности за љубов. РАБОТА: Избегнувајте сомнителни инвестиции и небезбедни инвестиции, како и позајмување пари. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

хороскопски знаци

ВАГА
ЉУБОВ: Расположени сте за секс со избраната личност. РАБОТА: Постои можност за одредена стагнација во деловното работење или паричните текови. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе имате можност да искусите нешто возбудливо. Расположени сте за освојување. РАБОТА: Многу лесно ќе го добиете она што го сакате. ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте брза храна.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Некој ќе ве заинтригира, бидејќи ќе бидете опкружени со атрактивни или шармантни луѓе. РАБОТА: Ќе заштедите повеќе од потребното, бидејќи се грижите за иднината. ЗДРАВЈЕ: Проверете ја вашата крвна слика.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Сè уште сте многу расположени за љубов и лесно ја привлекувате. РАБОТА: Не запоставувајте ги обврските, иако тие ќе бидат премногу. Сè уште ќе имате желба и многу енергија. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе привлекувате внимание, но дел од тоа ќе биде пожелно, а дел не. РАБОТА: Можно назадување, особено ако се занимавате со приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

РИБИ
ЉУБОВ: Љубовта нема да ви биде најважна денес, па можно е ништо да не се случи. РАБОТА: Службено патување или профит од работа во странство. ЗДРАВЈЕ: Мало влошување.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close