АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за среда, 6 септември: Семејната ситуација е комплицирана за Овенот, инаетот скапо ќе ги чини Раковите

Овен

Во текот на денот ќе се соочите со многу поголеми проблеми отколку што сте навикнати во споредба со претходно. Пазете се од ненадејни одлуки, особено кога се во прашање односите со партнерот и неговото семејство. Никој не е совршен, па не можете да го очекувате тоа од другите.

Бик

Денес ќе се чувствувате многу уморни и ќе внимавате на можните здравствени проблеми. Потребно ви е повеќе сон и спиење, особено поради можните стресни ситуации на работа и деловните соработници.

Близнаци

Меркур негативно се одразува на вашата личност и посветеноста на сето она што влијаело на вашата врска со партнерот. Љубовта понекогаш не е доволна за да се надминат одредени разлики и проблеми од минатото. Пазете се од избрзани одлуки.

Рак

Упорно ги браните своите ставови и мислење за работата и деловните активности. Не дозволувајте другите да ве вознемируваат кога станува збор за вашата работа и деловен стил. Никој нема право да ја одредува насоката на вашата врска со работата.

Лав

Денес е еден од оние денови кога се е во вашата глава и најважно е да се свртите кон себе и кон своите емоции. Никој нема право да влијае на вашето мислење за другите. До крајот на животот, го менувате вашиот план во врска со вашата деловна ситуација.

Девица

Денес ќе бидете фокусирани на себе и на вашите планови и желби. Помина долго време откако доволно внимание не сте насочиле кон себе и кон она што е потребно за да се чувствувате духовно подобро. Пазете се од двојни стандарди во пријателската зона.

Летен хороскоп

Вага

Венера ве движи кон прекрасни можности во љубовта и работата кои ви се отвораат веќе некое време. Тоа е работа која би можела да ви донесе големо задоволство и можност за добра соработка со странство.

Скорпија

Денес сте многу емотивно затворени бидејќи се чувствувате лошо по лошиот сон. Обидете се да се посветите и да се одморите во вториот дел од денот. Ова особено се однесува на оние кои се занимаваат со работни места каде што има голема фреквенција на луѓе.

Стрелец

Вашата приватност е многу комплицирана и многумина се мешаат во вашите љубовни одлуки. Ова особено важи за оние кои се во врска со партнер кој е многу љубоморен или посесивен. Посетете го стоматологот.

Јарец

Треба да бидете повнимателни за тоа какви одлуки ќе донесете на крајот од денот. Марс активира многу негативни емоции кај вас и вашиот партнер, затоа воздржете се од потребата да разговарате за се.

Водолија

Венера во Лав го активира вашето поле на љубовни врски и можно е да имате многу сериозен разговор со личност под знакот Овен. Не дозволувајте другите да си „играат“ со вашата искрена намера особено кога станува збор за пријателството.

Риби

Добро испланирајте ги обврските, особено кога станува збор за деловна ситуација. Пазете се од непромислени одлуки во врска со љубовните аспекти. Никој не може да влијае на вас и на вашето расположение. Бидете подготвени за компромиси со партнерот.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close