АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за среда, 13 септември: Близнаците се фокусираат на љубовта, за Девиците не е се така црно…

Овен

Во текот на денот најдобро е да се свртите кон себе и кон вашите желби и потреби. Не дозволувајте другите да се мешаат во вашиот живот и секојдневни активности. Заштедете ја вашата енергија за наредните денови.

Бик

Денес е најдобро време да се посветите на се што сте планирале во текот на минатиот месец во однос на работните и деловните капацитети. Соработката со партнерот и неговите соработници може да донесе големи промени во иднина.

Близнаци

Во следните неколку дена ќе бидете под силно влијание на личност под знакот на Водолија која е голем поддржувач на вашиот бизнис. Не дозволувајте себеси и вашите емоции да се свртат против вас. Љубовта сè уште е најважната работа на светот.

Рак

Ќе бидете многу добро расположени благодарение на добрите односи со деловните соработници. Тоа е нова фаза на деловна соработка со странски земји и луѓе кои штотуку влегуваат во вашиот деловен живот. Здравјето е одлично.

Лав

Комуникацијата со партнерот е многу лошо поставена поради негативниот однос на Меркур, кој е ретрограден. Не форсирајте работи кои се многу емотивно несигурни поради туѓи каприци.

Девица

До крајот на работната недела треба да заземете подобар однос кон себе и кон луѓето со кои соработувате веќе некое време. Ќе морате да направите компромис со партнерот поради љубовните врски. Не е се така црно.

хороскопски знаци

Вага

Во овој период можете да очекувате некоја посебна енергија која ве интересира и ве движи во однос на работата. Не дозволувајте другите да ве користат за нивните аспекти и потреби. Пазете се од непромислени одлуки за пари.

Скорпија

Упорно ги браните своите ставови и тоа негативно влијае на вашиот однос со пријателите. Еден од вашите пријатели ве критикува дека сте премногу егоцентрични и не им давате простор на другите луѓе. Малкумина можат да ги разберат вашите внатрешни проблеми.

Стрелец

Ситуацијата во кругот на семејството е стабилизирана благодарение на вашата потреба се да биде во најдобар ред. Еден помлад член на семејството инсистира да има детален разговор со вас. Големото прашање е дали ќе се согласите со тоа. Здравјето е стабилно.

Јарец

Вашата амбиција е преголема и често имате проблеми поради тоа. Обидете се да ги погледнете работите од повеќе агли, особено кога станува збор за голем потег што треба да го направите до крајот на денот. Можни проблеми во комуникацијата со партнерот.

Водолија

Ова е совршен период да бидете што е можно помирни и стабилни за себе и да иницирате некои работи кои ви се многу важни. Обрнете повеќе внимание на тоа како спиете бидејќи може да имате проблеми со несоница.

Риби

До крајот на денот имате неколку можности да ја поправите врската со партнерот. Вашата емоционална состојба е секогаш многу деликатна бидејќи вашата планета Нептун секогаш влијае на вас да не ги гледате работите како што се во реалниот живот.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close