АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за сабота, 3 февруари 2024 година

Овен

Во следните неколку дена ќе бидете под силно влијание на другите луѓе, особено кога се во прашање семејните односи. Ова не е причина да се чувствувате лошо, но најдете начин да се посветите. Главоболка.

Бик

Вашата моментална позиција е многу нестабилна во однос на работата и деловните активности. До крајот на неделата потрудете се добро да размислите како ќе започнете се што е поврзано со работата и деловните активности во странство.

Близнаци

Пазете се од ненадејни промени кога е во прашање емотивниот живот на вас и вашиот партнер, бидејќи веќе некое време тој врши голем притисок врз вас и врз вашиот заеднички живот. Можни проблеми со здравјето, особено со спиењето.

Рак

До крајот на денот внимавајте колку и дали влегувате во конфликт со некого бидејќи Марс создава многу незгодни аспекти. Љубовната ситуација е постабилна во вториот дел од денот, многу зависи од вашето емотивно расположение.

Лав

Ќе бидете многу љубоморни кога се во прашање семејните односи, но обидете се да го контролирате и ставете се во совршен ред. Не дозволувајте другите да се однесуваат со вас онака како што не заслужувате.

Девица

Пазете се од ненадејни прекини во комуникацијата кога станува збор за врската со член на семејството, како и со партнерот. Партнерот веќе некое време се чувствува многу нервозно, што во текот на денот се пренесува и на вашата врска.

Вага

Целосно сте под влијание на другите луѓе, особено кога станува збор за односите меѓу деловните соработници. Можни проблеми со ‘рбетот, затоа внимавајте на физичките активности за да ги намалите.

Скорпија

Се однесувате тврдоглаво кога се во прашање односите со партнерот поради проблеми со лошата комуникација. Личност под знакот Лав ви дава целосна поддршка во однос на вашиот нов деловен проект.

Стрелец

Во следните неколку дена ќе бидете под голем деловен притисок од личност во знакот на Јарец, која веќе извесно време ви создава тензија во однос на работата и деловните односи. Внимавајте и на парите.

Јарец

Во следните три дена треба да завршите многу работи кои ви останале од претходно, особено во однос на соработката со странство или со луѓе кои многу патуваат на деловен план. што се однесува до семејните разговори, најважно е да се откажеш од тоа.

Водолија

Пазете се од се што доаѓа во вашиот живот што е поврзано со минатото бидејќи тоа е нешто што не можете толку лесно да го решите. Во наредниот период погрижете се за се што е поврзано со хронични проблеми.

Риби

Сатурн во вашиот знак веќе некое време ве предупредува да се грижите за вашето здравје. Ако имате проблеми со колената или проблем со ‘рбетот, размислете за тоа интензивно и одете на лекар. Ви недостига партнер за поддршка.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close