АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за сабота, 25. мај 2024 година

ОВЕН

Работа: Се чувствувате порешителни и помотивирани да ја постигнете највисоката цел. Ова ќе ви даде дополнителна храброст да преземете деловен ризик, кој ќе ви се исплати многукратно во овој период. Важно е да не се колебате сега, кога веќе сте на дофат на целта. Држете се до оригиналниот план.

Љубов: Во овој период доаѓа до стабилизирање на односот со партнерот. Успешно ќе ги надминете претходните несогласувања и ќе тргнете по пат на меѓусебно разбирање и поддршка. Слободните Овни ги очекува зближување со многу интересна личност која ја познаваат преку работата.

БИК

Работа: Овој период ќе означи значително подобрување на финансиски план. Благодарение на добро осмислените деловни потези, ќе го проширите кругот на деловни соработници. Тоа ќе резултира со зголемен обем на работа, како и зголемен тираж на пари.

Љубов: Неповолен аспект може лошо да влијае на квалитетот на вашата комуникација со партнерот. Тоа нема драстично да ја влоши вашата врска, но може да создаде атмосфера на недоразбирање. Ќе биде неопходен компромис. Слободните Бикови можат да ја запознаат својата сродна душа преку пријателите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе имате пречки на секој чекор, особено кога станува збор за трпение, бидејќи тоа може да ја забави динамиката на вашиот бизнис и да ги искомплицира прашањата поврзани со административниот дел од бизнисот. И покрај тоа, со импровизација ќе ги надминете потенцијалните пречки.

Љубов: Овој период ќе биде обележан со наизменични периоди на сонце и облаци помеѓу вас и вашиот партнер. Одвреме-навреме може да се чувствувате погрешно разбрани од партнерот, а она што особено ве нервира е недовербата што партнерот може да ја покаже овој пат.

РАК

Работа: Престојот на одредени планети во вашето поле на деловна соработка и организација носи нешто радикално ново. Без разлика дали станува збор за работа на нов проект или нов тим на соработници, ќе биде потребна дополнителна адаптација. Сонцето престојува во вашето поле за кариера, што ќе ви влее дополнителна енергија и одлично чувство за насока.

Љубов: Слободните Ракови се на пат да започнат врска со личност која можат да ја запознаат преку работа. Раковите кои се во врска минуваат низ период на поголемо разбирање и ќе поминуваат многу повеќе време со партнерот и во кругот на семејството.

ЛАВ

Работа: Негативните аспекти на полето на вашата кариера може да предизвикаат потешкотии во соработката со некои деловни соработници. За успешно продолжување на соработката, еден од вас ќе мора да направи отстапка. Не ви се препорачуваат ризични инвестиции, особено не со нови соработници.

Љубов: Неповолен аспект може да донесе негативна атмосфера меѓу вас и вашиот партнер. Се чувствувате погрешно разбрани и како потполни странци. Неопходен е компромис. Слободните Лавови очекуваат познанство со Водолија или Вага.

ДЕВИЦА

Работа: Посебен успех ги очекува Девиците кои се занимаваат со образование, здравство или креативни професии. Поволен аспект укажува на успешна соработка со странство или голем напредок во кариерата преку професионален развој. Темпото на вашиот бизнис може да се намали, но наскоро ќе го надминете.

Љубов: Слободните Девици можат да се зближат со личност која ја запознале преку работата. Можен е почеток на љубовна врска. Девиците кои се во врска ги очекуваат главно хармоничен период во односот со партнерот.

Хороскоп

ВАГА

Работа: Управувајте со парите внимателно, бидејќи постои можност за одложувања и непредвидени околности. Неповолен аспект ја отежнува комуникацијата на работа и може да ви донесе непријатност во форма на дискусија со претпоставените или конфликтна ситуација со колега.

Љубов: Овој период може да биде одбележан со криза на доверба која можете да ја почувствувате на своја кожа во вид на љубоморни сцени од партнерот. Со искрен разговор ќе успеете да го надминете тој проблем. Слободните Ваги можат да запознаат многу интересна личност на забава.

СКОРПИЈА

Работа: Планетите на полето на комуникацијата можат да ви донесат проширување на кругот на соработници и важни нови елементи во вашиот бизнис. Посебен успех ве очекува на полето на услужните дејности и работата со клиентите. Можете да го проширите опсегот на претходните работни активности.

Љубов: Овој период може да означи обнова на комуникацијата со личност која многу ви значела во минатото. Сепак, набрзо по вашата средба, може да имате стара дилема, дали повторно ќе ве разочара. Почекајте време да ви го покаже тоа.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Постојните аспекти укажуваат на промени во вашето поле на деловно работење, а тоа може да донесе значајни нови елементи во вашата работна средина. Новата деловна технологија и новите методи се само еден од тие елементи. Доколку имате намера да започнете приватен бизнис, овој период е одличен за подготовка и организација.

Љубов: Односот со партнерот ви е проникнат со атмосфера на хармонија. Ќе си посветите многу повеќе време еден на друг и тоа значително ќе го подобри квалитетот на вашата врска. Слободните Стрелци можат да запознаат многу привлечна личност преку работа.

ЈАРЕЦ

Работа: Со вас, позицијата на планетите може да создаде нереални очекувања или проценки во рамките на деловната соработка. Затоа е неопходно да се носат одлуки на колективно ниво во однос на нова деловна соработка. Овој период може да го одбележи и обновувањето на старата соработка.

Љубов: Односот со партнерот ви поминува низ период на криза, бидејќи премногу време поминувате со деловни обврски. Најдете време да го поправите. Слободните Јарци можат да се заљубат на прв поглед во Скорпија или Девица.

ВОДОЛИЈА

Работа: Главниот предизвик е реално да се процени финансиската состојба. Внимавајте да не направите нереална проценка во врска со ризичната инвестиција. Затоа советот е да почекате подобар момент и сега повеќе да се посветите на анализите и подготовките за работа на нов проект.

Љубов: Односот со партнерот ви поминува низ кризна фаза во која доминираат несогласувања и недостаток на доверба. Слободната Водолија преку пријател очекува да запознае интересна личност под знакот Лав.

РИБИ

Работа: Очекувајте проширување на кругот на соработници и зголемен обем на работа. Особено успех ги очекува Рибите кои се занимаваат со услужни активности или некоја креативна професија. Ве очекува значително подобрување во финансиите благодарение на иновативните идеи.

Љубов: Проблематичен период во врската со партнерот. Вашите ставови и ставовите на вашиот партнер се радикално различни. Ситуацијата бара прилагодување. Слободните Риби можат да се заљубат на прв поглед во неодолива Девица или Скорпија.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close