АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за сабота, 24 февруари 2024 година

Овен

Ова е совршен ден да се свртите кон себе и сè што се случува внатре со вас. Не дозволувајте работите и ситуациите да се свртат против вас поради вашата тврдоглавост, мора по секоја цена да го поправите партнерството.

Бик

Во следните неколку дена ќе бидете под силно влијание на другите луѓе, особено оние со кои веќе некое време сте во лоши односи. Важно е да постигнете некаков договор и дека работите можат да се движат надвор од комуникацискиот ќорсокак.

Близнаци

Почетокот на овој ден е многу стресен бидејќи некои работи се активирани од минатото на кои не можевте да влијаете. Пазете се од ненадејни и несмасни одлуки во однос на партнерот, бидејќи сето тоа негативно се одразува на вашата љубовна врска.

Рак

Во наредниот период внимавајте на се што е поврзано со нервоза и семејство. Ќе ве чека многу ако во текот на денешниот ден не решите одредени работи со најмладиот член од семејството.

Лав

Денес е идеален ден да се свртите кон себе и кон сето она што некое време сте го запоставувале. Грижете се како се чувствувате и какви проблеми може да имате со ‘рбетот. Ќе уживате во прошетка.

Девица

До крајот на денот ќе бидете под стрес поради влијанието на другите луѓе, затоа научете да се контролирате себеси и вашите емотивни испади. Личност под знакот Водолија ви дава многу добри деловни совети за следните десет дена.

Хороскоп

Вага

Денес е идеален ден да се посветите на здрав начин на живот и да иницирате многу работи во однос на здравите навики. Личност под знакот Овен ви дава деловна поддршка, но имате проблем да го ислушате до крај.

Скорпија

Личност под знакот Лав ви држи предавања во смисла да ве критикува за одредени деловни потези. До крајот на денот, бидете подготвени да се контролирате себеси и вашиот начин на изразување. Здравјето е одлично.

Стрелец

До крајот на оваа недела сеуште сте под силен впечаток на сакана личност која има одредени здравствени проблеми. Во наредниот период се што ќе се случува помеѓу вас двајца зависи од вас, но потрудете се да го зачувате вашиот внатрешен мир.

Јарец

Денес е идеален ден за одмор и фокусирање многу повеќе на себе. Водолија ви дава одлични совети за вашето здравје и деловните односи. Но, тешко е да слушате некого и да го преземете тоа на себе.

Водолија

Многу сте расположени благодарение на другите, но често имате проблем да продолжите понатаму во планирањето на другите деловни обврски. Личноста под знакот на Овен претставува голем деловен товар за вас овие денови.

Риби

Љубовната ситуација се решава како што замислувате и знаете, но ви недостига поддршката од пријателите. Обидете се да завршите се во следните неколку дена без многу помпа и драма.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close