АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за сабота, 23 септември: Стрелците ќе имаат среќа во љубовта, а еве кој е проследен со кадровски промени на работа

Месечината, најбрзо подвижната планета, е во Јарец, каде што ќе ги задоволи Јарците, Девиците и Биковите.

ОВЕН

ЉУБОВ: Ќе остварите нови и интересни познанства на работното место или преку работата. Флертувајте. РАБОТА: Добивка од недвижен имот и приватен бизнис, особено трговија. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК

ЉУБОВ: Ќе бидете активни, нервозни. Ако сте во долга врска или брак, може да се чувствувате задушено. РАБОТА: Ќе имате успех во што и да правите, се ќе си оди по вас. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Ќе флертувате со некого на социјалните мрежи, но тоа нема да се развие во нешто значајно. РАБОТА: Внимавајте каде се наоѓа нешто од вредност или важност. ЗДРАВЈЕ: Габична инфекција.

РАК

ЉУБОВ: Отсуство на какви било настани доколку сте сами. Доколку сте во врска, можно е да правите заеднички планови за иднината. РАБОТА: Одличен период за маркетинг. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЛАВ

ЉУБОВ: Во одлична фаза сте за љубовта. На другите ќе им биде лесно да се заљубат во вас, а вие самите ќе бидете сакани. РАБОТА: Промена на работно место или работен процес. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Нема да се занимавате премногу со љубовниот живот или ќе имате големи проблеми. РАБОТА: Нема да се чувствувате како на работа, целосно ќе ве окупираат промените во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВАГА

ЉУБОВ: Лесно може да се случи да се заљубите во некој од вашиот круг на пријатели или некој што ќе го запознаете преку пријател. РАБОТА: Можни се кадровски промени на работа. ЗДРАВЈЕ: Чувствително.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Ќе бидете расположени за состанок или, доколку сте во врска, за романтично патување. РАБОТА: Нестабилен период во кој ќе треба да претрпите некои несакани промени. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Ќе имате повеќе среќа во љубовта отколку што сте имале во претходниот период. РАБОТА: Се наоѓате во многу поволен период за работа во областа на образованието или за јавно говорење. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Викендот ќе започне лошо, но како што ќе помине така ќе имате се повеќе среќа. РАБОТА: Ќе можете да најдете иновативни решенија во бизнисот. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

Facebook коментари:

Leave a Reply

Back to top button
close