АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за сабота, 17 февруари 2024 година: Пристигнуваат важни вести за Јарците, Рибите во љубовни проблеми…

Овен

Во следните неколку дена ќе бидете под притисок на луѓе кои сакаат да ве оптоварат во бизнисот. Не дозволувајте некој да ви се меша во односот со партнерот, како и во сите други области од животот. Болки во грлото.

Бик

Во овие неколку дена партнерот од вас очекува многу повеќе отколку што сте подготвени да дадете. Се однесувате тврдоглаво и тоа не е добро во однос на деловните односи со странство. Вашата здравствена состојба деновиве е постабилна.

Близнаци

Пазете се од ненадејни прекини во комуникацијата со партнерот, бидејќи тој веќе некое време негодува од вашата нервоза. Во текот на денот можно е да имате проблем со членовите на семејството поради лошата комуникација.

Рак

Денес ќе бидете многу трпеливи кога се во прашање односите со членовите на семејството, особено со помладите. Не донесувајте избрзани одлуки кога работите со луѓе со кои долго време работите.

Лав

Потрудете се малку повеќе во вашите странски деловни ангажмани бидејќи можни се многу подобри деловни активности за правење пари. Човек под знакот Овен ве поддржува во бизнисот.

Девица

Во овој период внимавајте што зборува вашиот партнер бидејќи можни се проблеми во комуникацијата кои навистина не можете да ги дефинирате на прв поглед. Семејните односи се стабилизираат благодарение на вашата желба да се ставите во совршен ред.

Вага

Вашата дипломатија и желбата да им помогнете на луѓето се многу истакнати денес, бидејќи ќе ви помогнат да ги надминете недоразбирањата со партнерот кои ги имате веќе некое време. Пазете се од ненадејните одлуки на партнерот поради неговата импулсивност.

Скорпија

Денеска ќе бидете премногу сентиментални и ве зграпчува носталгија за се што има врска со минатото. Не дозволувајте карактерот на партнерот да ве дефинира бидејќи се е минливо. Можни парични проблеми до крајот на денот.

Стрелец

Пазете се од сите оние кои не ви мислат добро, но пред вас се однесуваат како вистински пријатели. Човек под знакот Лав ви остава впечаток кој може да ве измами, внимавајте на однесувањето на таа личност во однос на работата и деловната комуникација.

Јарец

Почетокот на овој ден е многу интересен бидејќи ќе слушнете некои работи кои веќе некое време ги очекувате во врска со деловната соработка со странство. На емотивен план сте многу задоволни од тоа како се одвиваат работите бидејќи вашиот партнер веќе некое време може да биде посветен.

Водолија

Денеска сте расположени, но повторно внимавајте на емоциите бидејќи може да бидете склони кон шокантни одлуки во однос на партнерот. Ситуацијата во кругот на семејството ќе се стабилизира во моментот кога ќе зборувате за вашите емоции.

Риби

До крајот на денот грижете се за себе и за својата тврдоглавост кон која можеби сте склони бидејќи може да ве доведе до неконтролирано изразување на емоциите. Партнерот е многу лут и загрижен за вашата заедничка иднина.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close