АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за сабота, 13. април 2024 година

Овен

Во наредниот период ќе бидете многу позитивно изненадени од реакцијата на партнерот и неговите планови за иднината, кои воопшто нема да бидат тоа што тој го прави. Од вас зависи како ќе се развијат одредени работи кои се многу емотивни за семејството.

Бик

Пазете се од дупликати пријатели или познаници, бидејќи можни се проблеми во комуникацијата со нив. Ретроградниот Меркур создава тешкотии кои се многу нестабилни и не можете да се посветите на се што сте планирале или сте сакале да започнете.

Близнаци

Денес најдобро е да се посветите на се што е потребно за да се чувствувате добро и прифатено, вашиот партнер веќе некое време е во неговиот расположен свет. Немојте да се изненадите кога вашиот партнер ќе вклучи многу повеќе отколку што очекувате. Љубовта секогаш победува.

Рак

Во текот на денот ќе бидете многу добро расположени благодарение на вашата потреба да доминирате и да носите добри одлуки во семејството и на работа. Личност под знакот Лав многу ве поддржува во однос на одредени деловни активности.

Лав

Вашата безбедност е разнишана поради другите луѓе особено поради вашата суета. Научете да се грижите за себе и за другите за да ја покажете вашата емпатија. Не е се како што изгледа, но грижете се за себе и за своите ставови.

Девица

Ретроградниот Меркур создава големи тешкотии во совладувањето на обичните деловни задачи бидејќи не сакате да се откажете и сакате да продолжите понатаму. Во овој момент најважно е да се одморите и да научите да ги поставувате своите граници со другите луѓе.

Хороскоп

Вага

Пазете се од ненадејни потфати, особено кога се во прашање емотивните врски и односите со партнерот. Не е сè како што изгледа, особено кога станува збор за луѓе со кои соработувате во бизнисот и имате потреба се да идеализирате. Можни проблеми со ‘рбетот.

Скорпија

Пазете се од ненадејни пресврти во следните неколку дена кога се во прашање односите со деловните активности. Личноста под знакот Лав не ви е многу поволна кога се работи за работа и деловни предлози за соработка. Проблеми со грбот.

Стрелец

Во овој период ќе бидете многу позитивно изненадени од односот со партнерот. Ретроградниот Меркур веќе некое време ве предупредува да не преземате нови, нестабилни чекори кои не сте ги пробале во однос на работата што ја работите.

Јарец

Деловната ситуација ќе биде постабилна во моментот кога ќе научите да ги насочувате своите амбиции на вистински начин и во вистинско време. Личност под знакот Лав ви претставува голема деловна пречка и веќе некое време се обидувате да се справите со него. Не губете го од вид фактот дека сè што правите е за себе.

Водолија

Овој период ќе бидете расположени, но не заборавајте дека во следните неколку дена треба да донесете многу важни одлуки во однос на работата и деловните активности. Обидете се до крајот на денот да научите да поставувате граници во однос на љубовта и љубовните врски.

Риби

Енергијата што е пред вас е многу значајна, но важно е да научите да почитувате се што ќе слушнете однадвор. Водолија ви дава погрешни толкувања на она што луѓето го кажуваат за вас, не верувајте во се што ќе слушнете овие денови.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close