АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за понеделник, 8 јануари: Скорпиите под влијание на околината, Биковите посветени на партнерствата, а што е со Раковите?

Овен

Вашата деловна ситуација е многу комплицирана поради вашата потреба да бидете во центарот на вниманието иако тоа не е поентата на моменталната ситуација. Бидете посвесни за себе и за вашите потенцијални резултати. Проблем со грбот.

Бик

Денес најмногу ќе се посветите на партнерскиот однос бидејќи вашиот партнер веќе некое време негодува за вашиот интерес за него. Немојте да бидете „скршени“ кога ќе сфатите дека вашиот партнер има многу поголеми проблеми отколку што мислите. Можна главоболка.

Близнаци

Меркур ви создава незгодни аспекти и чувствувате голема нервоза која не можете да ја контролирате во однос на работата и деловните планови. Денес е најдобро што побрзо да го завршите деловниот дел и да одморите во друштво на саканата личност.

Рак

Се однесувате тврдоглаво и тоа го нервира вашиот партнер. Поради негативното влијание на Месечината ќе бидете многу нерасположени и тоа може да влијае на вашето здравје, внимавајте на имунитетот.

Лав

Почетокот на денот е многу интересен бидејќи ќе имате многу интересни понуди од деловен тип од личност под знакот на Водолија. Партнерската врска веќе некое време е на втор план бидејќи партнерот има многу повеќе проблеми отколку што мислите.

Девица

Меркур создава многу позитивна енергија и сила, па можете да го искористите за некои нови деловни зделки. Вашиот љубовен живот сега е на добар пат да се сврти во ваша корист. Здравјето е одлично.

Вага

Вашата приватност е многу комплицирана поради вашата потреба да внимавате на сè што сте запоставиле. Партнерот целосно ве запоставува поради неговите деловни активности кои воопшто не се едноставни. Пазете се од проблеми со спиењето.

Скорпија

Во следните неколку дена ќе бидете под силно влијание на другите луѓе, што не е карактеристично за вашиот знак. Обидете се да се фокусирате што е можно повеќе на себе и на вашите деловни аспекти бидејќи никој нема да го направи тоа наместо вас.

Стрелец

Пазете се од избрзани одлуки кон кои може да бидете склони во следните пет дена бидејќи ќе бидете под силно влијание на личност под знакот Лав. Можни проблеми со парите поради неорганизираност на други луѓе.

Јарец

Во овој период најважно е да го зачувате вашиот внатрешен мир и да не дозволите другите да ви се мешаат во деловните аспекти. Пазете се од можна настинка која може да се претвори во нешто посериозно кога е здравјето во прашање.

Водолија

Ова е многу непријатен период доколку сакате да ја прекинете комуникацијата со партнерот или да промените нешто во начинот на кој ве третираат. Обидете се да се организирате што е можно подобро и да не донесувате избрзани одлуки.

Риби

Деловната ситуација е нестабилна поради вашата потреба често да бидете во центарот на вниманието. Емоционалните односи се постабилни благодарение на вашата потреба да доминирате. Свртете нов лист кога се во прашање односите во домот.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close