АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за понеделник, 4 март 2024 година

Овен

До крајот на денот ќе пристигнат поволни вести од личност под знакот Јарец која е голем поддржувач на вашиот бизнис. Од начинот на кој се позиционирате кон партнерот, вашата врска и понатаму ќе биде таква. Здравјето е одлично.

Бик

Во следните неколку дена ќе бидете под голем притисок од родителите или членовите на семејството. Обидете се да бидете колку што е можно подобри кон себе и да ги исполнувате вашите желби и интереси, бидејќи вие тоа го заслужувате.

Близнаци

Денес е еден од оние денови кога ви е важно да го најдете вашиот толку потребен мир. Љубовта е комплицирана од потребата на партнерот да ви пренесе се. Проблеми со забите.

Рак

Се однесувате тврдоглаво кога се во прашање односите со партнерот бидејќи не сакате да признаете некои работи. Обидете се да гледате на се многу порационално и без поголеми промени кон партнерот. Здравјето е одлично.

Лав

Во овој период може да се случи да ви се врати некоја стара љубов или симпатија од минатото. Обидете се да живеете во сегашниот момент. Тоа може да биде многу добро за вас и вашата среќа.

Девица

Почетокот на денот носи големи емотивни проблеми. Пазете се од ненадејни одлуки, особено кога станува збор за односите во врска со иднината на вашата врска со партнерот и неговите родители.

Вага

Во текот на денот најдобро е да се свртите кон себе и кон вашите желби и потреби. Помина долго време откако си посветивте ден на себе и на она што ви е емотивно важно. Партнерот ќе биде изненаден од некои ваши ставови.

Скорпија

Во следните неколку дена ќе бидете под силно влијание на личност под знакот на Овен која е многу почитувана во деловниот свет. Од таа соработка можете многу да промените и да напредувате во бизнисот. Треба само внимателно да размислите.

Стрелец

Слободата нема цена и тоа е она што ве интересира, особено во односот со партнерот. До крајот на денот поволни вести од странство во врска со вашите деловни активности. Парите доаѓаат од личност под знакот Јарец.

Јарец

Денеска сте во добро расположение благодарение на партнерството. До крајот на денот ќе бидете позитивно изненадени од реакцијата на партнерот на вашата потреба да бидете што подобри во комуникацијата. Здравјето е одлично.

Водолија

Денеска ќе се погрижите за можни емотивни блокади поради желбата да се посветите на се што не сте. Партнерот веќе некое време се жали на вашето однесување и меѓу вас се создава непријатна ситуација.

Риби

Денес ќе бидете под голем притисок од личност под знакот на Водолија која ви е близок пријател. Но, денес ве оптоварува со своите планови и желби и очекува премногу од вас. Проблеми со спиењето.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close