АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за понеделник, 26 февруари 2024 година

Овен

Ова е идеален период да се посветите на се што очекувате од партнерот, но немате време да го прашате. Ќе бидете стабилни на деловен план бидејќи знаете што сакате и имате одредена цел.

Бик

Пазете се од евентуални конфликти со партнерот, особено ако имате партнер во знакот Овен или под знакот Рак. Меркур негативно влијае на вашиот начин на размислување, затоа обидете се да ги гледате работите под влијание на вашите пријатели.

Близнаци

Во следните неколку дена ќе бидете многу негативно расположени поради влијанието на полната месечина во знакот Девица, кое се чувствува во однос на вашата деловна ситуација. Вашите родители или семејството не ги поддржуваат вашите емотивни избори.

Рак

Од вас зависи дали ќе донесете паметни одлуки, дури и ако сте под силно влијание на вашето семејство кое не размислува како вас. Ќе бидете позитивно ориентирани на деловен план и тоа добро влијае на сите други области од животот. Проблем со притисокот.

Лав

Нешто ново се активира во вас во однос на емоциите, но имате проблем да дефинирате што е тоа. Размислете внимателно и не дозволувајте минатото да ве надвладее и да ве натера да се чувствувате негативно за иднината.

Девица

Деловната ситуација ќе биде подобра кога ќе бидете подобри со себе. Не дозволувајте другите да се мешаат во вашиот живот, особено кога станува збор за односите со партнерот или неговите пријатели. Здравјето е одлично.

хороскоп

Вага

До крајот на денот ќе бидете под силно влијание на личност под знакот на Водолија, која е голем поддржувач на вашиот бизнис. Таа личност ви дава ветер на грб кој никогаш не сте го имале во бизнисот. Пазете се од двојни стандарди во однос на деловната соработка.

Скорпија

Во наредниот период ќе бидете позитивно изненадени од реакцијата на партнерот и неговите планови за во иднина. Ова е она што долго време ви недостасува и свртете се кон себе и кон вашите деловни партнери. Здравјето е стабилно.

Стрелец

Во овој момент најважно е да се свртиме кон сегашниот момент, особено во однос на работата и деловните активности со странство. Никој не може да ве изнервира повеќе отколку вие самите себе. Гледајте на работите од поинаков агол.

Јарец

Обидете се да се посветите на себе и на вашите деловни аспекти со партнерот и неговото семејство. Сè што правите, правете го професионално и емотивно зрело. Емоциите ви се секогаш во втор план и не сакате да се гледаат.

Водолија

Од вас и вашиот партнер зависи како ќе се одвиваат работите во кругот на семејните одлуки. Сè може да се реши само ако сакате разговор кој ќе може да реши се за кратко време. Не ги потценувајте другите луѓе и нивните желби.

Риби

Во следните пет дена поволни вести од личност под знакот на Водолија кои ви се потребни за деловна соработка. Никој нема да ви пречи за вашите емоции, но важно е да донесете правилна одлука за некоја ситуација.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close