АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за понеделник, 22. април 2024 година

ОВЕН
Љубов: Можно е да доживеете кратка афера на патување или љубов со некој кој живее во странство. Работа: Работа во група, но и проблеми во ваквиот начин на работа. Здравје: Алергија.

БИК
Љубов: Ќе бидете ориентирани кон дружење и слободни врски, никогаш сериозни комбинации. Работа: Доцнење и одолговлекување во однос на правните работи како и партнерската работа. Здравје: Нервоза.

БЛИЗНАЦИ
Љубов: Највозбудливо за вас ќе биде она што е ново и необично, поради што следи незадоволство во постојаната врска. Работа: Може да започнете сопствен бизнис. Здравје: Повреда на ногата.

РАК
Љубов: Ќе бидете расположени и денот ќе ви биде исполнет со смеа. Вашата непосредност и духовитост ќе бидат неодоливи. Работа: Сè уште можни се промени во оваа сфера. Здравје: Солидно.

ЛАВ
Љубов: Ќе бидете повлечени и мистериозни. Доза на гламур ќе ви донесе повеќе можности. Работа: Ќе се вратите или ќе мора да се вратите на некоја работа за која мислевте дека е завршена. Здравје: Габични инфекции.

ДЕВИЦА
Љубов: Ќе се зближите со некој со кој работите. Можно е флертување и генерално пријатно поминување со колегите. Работа: Успех во секој бизнис кој има врска со креативноста. Здравје: Стабилно.

хороскоп

ВАГА
Љубов: Неповолна ситуација во оваа сфера. Доколку воопшто сте незадоволни од вашата врска, можен е раскин. Работа: Можно е да добиете некаков бонус или ненадејна добивка. Здравје: Психосоматски поплаки.

СКОРПИЈА
Љубов: Можно е некој со кој работите да ви се допадне. Можна е и краткотрајна тајна афера. Работа: Доколку барате нова работа во овој период, можете полесно да ја најдете. Здравје: Добро.

СТРЕЛЕЦ
Љубов: Можно е несекојдневно искуство. Ќе пробате нешто што не сте го пробале досега и со некој со кој не би очекувале да биде. Работа: Продолжува истиот тренд на промени и нестабилност. Здравје: Нерасположение.

ЈАРЕЦ
Љубов: Љубовта е можна со некој од вашиот круг на пријатели или со некој што сте го запознале на социјалните мрежи. Работа: Проблеми за оние кои се занимаваат со логистика. Здравје: Солидно.

ВОДОЛИЈА
Љубов: Ќе уживате во позитивен тренд во оваа сфера од животот. Лесно ќе постигнете блискост со личноста која ви се допаѓа. Работа: Успех во трговијата, транспортот и врските. Здравје: Стабилно.

РИБИ
Љубов: Доколку веќе сте во врска, можно е да се одлучите за привремена разделба, да се одморите еден од друг. Работа: Се уште сте во поволна фаза за промена на работното место. Здравје: Многу добро.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close