АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за понеделник, 15 јануари: Ракот има бура во љубовта, Бикот во работата, а еден знак треба да се пази од пријателите

Овен

Во следните неколку дена ќе бидете многу зафатени со бизнис, што нема премногу да му одговара на вашиот партнер. Најважно е се што доаѓа како проблем со партнерот да го решите преку компромис, бидејќи партнерството многу ви значи.

Бик

Денес најважно е да ја зачувате внатрешната енергија бидејќи ќе имате неколку проблематични односи со луѓе од странство. Деловната ситуација е сеуште критична бидејќи не успевате добро да се организирате. Здравјето е стабилно.

Близнаци

Меркур го активира вашето поле на поддршка од другите луѓе и тој е многу активен во следните неколку дена. Со оваа поддршка, можете да завршите сè што ќе замислите и да се чувствувате многу стабилно за вашата деловна позиција. Главоболка.

Рак

Се однесувате тврдоглаво, а сето тоа негативно се одразува на односот со партнерот. Најважно е низ разговорот да сфатите што е проблемот и зошто партнерот така се однесува кон вас. Во однос на работата, бидете подготвени на критики од претпоставените.

Лав

Самиот почеток на овој ден е под влијание на вашите емоции кои веќе некое време ве оптоваруваат. Не донесувајте ненадејни одлуки, особено кога се во прашање семејните односи, бидејќи се што ќе се реши сега може да биде краткотрајно.

Девица

Самиот почеток на оваа работна недела е многу нестабилен бидејќи не можете да се доведете во состојба на радост. Односот со партнерот е сериозно критичен благодарение на вашата потреба да имате сè по ваш начин.

хороскоп

Вага

Денес ќе бидете многу отворени и искрени во односите со другите, а тоа најмногу ќе го почувствува вашиот партнер. Превртете се кога се во прашање односите со пријателите, бидејќи личноста под знакот Лав веќе некое време воопшто не ве поддржува.

Скорпија

Денес ќе имате потреба да бидете во хармонија со себе и да не дозволувате некој да ви го наметнува своето мислење. Во следните неколку дена внимавајте на можни проблематични врски во кругот на семејството кои многу ве нервираат.

Стрелец

Денес ќе бидете опкружени со луѓе кои ви посакуваат добро, дури и ако не го чувствувате тоа така. Одморете се од луѓето ако ви треба и најдете начин да им го пренесете тоа што е можно поискрено и отворено. Можни проблеми со ‘рбетот.

Јарец

Деловната позиција може да биде загрозена од влијанието на другите луѓе кои се обидуваат да бидат подобри од вас. Не донесувајте одлуки кои нема да можете да ги спроведете бидејќи не зависи се од вашата иницијатива. Денес емоциите мируваат.

Водолија

Обидете се да бидете подобри со себе користејќи ја оваа енергија во физичка смисла. Помлад член од семејството може да ве оптоварува со неговите проблеми. Здравјето е одлично.

Риби

Вашата сила е во емотивното изразување, а тоа најмногу му радува на вашиот партнер. Обидете се да ги решите сите ваши емотивни сомнежи со партнерот во следните десет дена, бидејќи дотогаш ќе има позитивни влијанија од Венера. Стабилни сте на деловен план.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close