АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за понеделник, 12 февруари 2024 година

Овен

Во следните неколку дена ќе бидете под голем притисок поради работата што ја работите бидејќи имате чувство дека ништо не оди како што треба. Чувствата нема да ве измамат бидејќи ќе има проблеми што ќе произлезат од минатото. Чувајте ја работата.

Бик

Во следните неколку дена ќе доцните со вашите реакции, што ќе го полуди вашиот партнер и ќе ја префрлите вината на некој друг. Во овој период најважно е да се посветите на се што претходно сте планирале. Здравјето е одлично.

Близнаци

Ова е еден од оние денови кога сте премногу отворени за сè, но најмалку за себе. Пазете се од двојни стандарди кога се во прашање пријателите и нивните реакции. Здравствената состојба е стабилна, но може да биде критична доколку сте премногу фокусирани на работата.

Рак

Во следните неколку дена од вас ќе се очекува многу повеќе отколку што можете да испорачате во однос на работните и деловните средби со луѓе од странство. Љубовната ситуација е многу нестабилна бидејќи веќе некое време немате квалитетна соработка со партнерот, особено комуникација.

Лав

Самиот почеток на денот е под големо влијание на другите луѓе затоа што треба некако да се прилагодите на се што ви стои на патот. Личноста под знакот Овен е голем деловен поддржувач и како пријател, затоа потпрете се на нив и побрзо ќе завршите многу.

Девица

Вашата деловна ситуација ќе биде постабилна во моментот кога ќе си дозволите другите да ве поддржат и да ви дадат свое мислење. Емоциите се многу нестабилни поради вашата потреба постојано да се критикувате и себе и партнерот, што не му е пријатно.

дневен хороскоп

Вага

Денес ќе бидете посебно расположени поради влијанието на другите луѓе, особено кога станува збор за партнерот и неговите пријатели. Деловната ситуација е во стагнација бидејќи немате волја и желба квалитетно да се занимавате со работата. Здравјето е стабилно.

Скорпија

Вашата тврдоглавост денес добива на значење и поради тоа ќе настрада вашето партнерство. Не барајте премногу од партнерот бидејќи ниту вие не сте подготвени да дадете многу повеќе. Сето ова има негативно влијание врз вашата иднина. Главоболка.

Стрелец

Самиот почеток на денот е голема радост за вас бидејќи ќе се случат многу интересни работи што долго време ги чекавте и во однос на работата и на вашите пријатели. Сè ќе ви успее. Личноста под знакот Лав ви е голема поддршка кога се во прашање емотивните настани со партнерот.

Јарец

Ова е еден од оние интересни денови кога се посветувате на она што го работите. Ќе имате многу нови работи на кои треба да се посветите и многу е важно максимално да уживате во тоа. Проблеми со спиењето.

Водолија

Вашата деловна ситуација ќе биде многу подобра во моментот кога подобро се однесувате кон себе, што значи помалку иритација и помалку слушање на другите луѓе. Што се однесува до емоциите, во моментов сте многу емотивно празни и не чувствувате потреба за љубовна врска.

Риби

Во следните неколку дена, зависи од вас колку сте посветени и позитивни кон другите луѓе. Планетата Марс негативно се одразува на сите аспекти на вашиот бизнис, па одлучете на која страна ќе застанете следните неколку дена.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close