АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за понеделник, 11 март 2024 година

Овен

Денеска искористете ги можностите да бидете многу активни во бизнисот. Обидете се да се организирате што е можно подобро бидејќи се зависи од вас и од вашето расположение. Здравјето е непроменливо.

Бик

Денес сте под силно влијание на Венера, која има стабилно влијание врз вашите емоции и деловни одлуки. Марс го активира вашето поле на конфликт со луѓето, но обидете се да бидете што е можно поотворени кон другите и да ги решавате конфликтите на мирен начин.

Близнаци

Пазете се од ненадејни деловни одлуки, денес не е ден за пресврт. Личноста под знакот Лав е одлична деловна поддршка за вас и погрижете се да ја искористите. Пазете се од деловната мудрост.

Рак

Вашата деловна ситуација ќе биде подобра во моментот кога ќе разберете дека не зависи се од вас и дека не можете да влијаете на другите. Личноста под знакот Лав ви претставува деловна пречка која самите треба да ја надминете. Здравјето е стабилно.

Лав

Состојбата во кругот на семејството е многу подобра благодарение на желбата да се запознаеме со сите во поглед на помош и финансиски средства. Партнерскиот однос влегува во последната фаза во однос на конфликтот, а можно е партнерот да реагира поинаку од претходно.

Девица

Вашата деловна страна со денови е во неволја поради потребата да доминирате и каде што треба и каде што не треба. Обидете се да се контролирате, особено во комуникацијата со луѓето со кои зависите од бизнисот. Што се однесува до љубовта, нема промена.

Вага

Ќе бидете премногу активни на деловен план, што не е вообичаено за вас, повеќе сакате да уживате и да се одморите. Во љубовта ова е важен момент и за вас и за вашиот партнер поради носење заеднички одлуки во следните неколку дена.

Скорпија

Денес ќе бидете многу повеќе фокусирани на себе отколку на другите бидејќи Марс е планетата која одлучува за тоа. Посветете се на она што е стабилно и од кое можете да имате корист. Љубовната ситуација е постабилна.

Стрелец

Во наредниот период ќе бидете расположени благодарение на добрите деловни резултати. Сето тоа се случува благодарение на вашите потенцијали. Љубовната приказна меѓу вас двајца е на голем тест.

Јарец

Во наредниот период ќе бидете позитивно изненадени од реакцијата на партнерот. До крајот на денот, добри вести од личност водолија која веќе некое време ви е голем деловен поддржувач. Здравјето е одлично.

Водолија

Ова е многу комплициран период во однос на разговорот со партнерот кој треба да се случи во следните неколку дена. Денес ќе бидете нерасположени поради семејните односи. Можна е главоболка.

Риби

Почетокот на денот ќе биде нагласен бидејќи се отвораат некои нови деловни можности, особено кога се во прашање надворешните работи. Не грижете се премногу за можните расправии со партнерот, бидејќи нема да бидете расположени за расправии.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close