АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за петок, 2 февруари 2024 година

Овен

Во овој период многу работи се иницираат благодарение на вашата иницијатива во кругот на деловните соработници. Човек под знакот Лав ви е голема пречка, па обидете се низ разговор да дознаете зошто нешто е против вас. Здравјето е стабилно.

Бик

Пазете се од ненадејни пресврти кога станува збор за тоа како комуницирате со луѓето околу вас. Никој не е совршен, затоа гледајте ги особините на другите луѓе така. Љубовната ситуација ќе се стабилизира во моментот кога ќе бидете стабилни со себе.

Близнаци

Комуникацијата со луѓето околу вас извесно време е под притисок благодарение на вашата желба да доминирате. Немојте да се изненадите ако другите не ве поддржуваат затоа што не сте ги поддржале кога е потребно. Можна настинка.

Рак

До крајот на денот свртете се кон повеќе работи кои сте ги запоставиле, а кои се однесуваат на вашиот однос со луѓето со кои работите. Личноста под знакот Овен секогаш може да ви биде деловна поддршка, особено во врска со средување на одредени документи.

Лав

За вас љубовната ситуација е многу нестабилна бидејќи не сакате многу работи да одат преку други, туку директно преку вас. Подготвени сте да побарате помош од други луѓе, а тоа некако негативно се одразува на се што се случува околу вас. Главоболка.

Девица

Се однесувате тврдоглаво кога се во прашање семејните односи бидејќи не сакате да ги прифаќате туѓите обврски. До крајот на денот ќе бидете под силно влијание на личност која преку деловната страна се обидува да ви го наметне своето мислење.

Mesechina i horoskopski znatsi

Вага

Односот со партнерот е многу критичен затоа што не знаете да го кажете своето и секогаш се ставате во непријатни ситуации. Во периодот што следи многу зависи од вас во однос на работата и деловниот ангажман во странство. Здравјето е одлично.

Скорпија

Во следните неколку дена љубовната ситуација се стабилизира благодарение на вас и вашата способност да свртите се во ваша корист. Обидете се да се концентрирате кога станува збор за разговор со партнерот бидејќи единственото нешто што му е важно во моментов е вашата поддршка.

Стрелец

Свртете се кон се што е стабилно бидејќи е важно да се движите на емотивно ниво. Човек под знакот Овен ви дава добри деловни совети, па размислете како да промените некои работи во таа смисла.

Јарец

Денес ќе бидете преокупирани со работи од минатото, особено кога станува збор за односот со партнерот. Здравјето е варијабилен тип затоа што не земате предвид како се чувствувате и како работите на себе. Обидете се да спиете повеќе и да се одморите во следните денови.

Водолија

Во овој период е многу важно да се посветите на се што има врска со вас и вашите емоции. Здравствената состојба на вашите најблиски членови е стабилна, но треба многу повеќе да се грижите за себе како зрачите.

Риби

Ситуацијата во кругот на семејството е многу напната бидејќи сите очекуваат нешто од вас, обидете се да го сведете на минимум и да ги свртите вашите очекувања кон себе. Деловната ситуација е многу напната бидејќи сите се против вас и вашите одлуки.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close