АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за петок, 17. мај 2024 година

Овен

Во овој период посветете се на се што сте планирале претходно. Пазете се од ненадејни одлуки, особено кога се во прашање односите со партнерот и неговото семејство. Никој не е совршен, па ни вашиот партнер. Здравјето е одлично.

Бик

Јупитер го активира вашето поле на деловна комуникација и обидете се да се свртите кон сегашниот момент во однос на странскиот бизнис. Љубовната ситуација е многу комплицирана поради вашата потреба да доминирате и секогаш да бидете во центарот на вниманието.

Близнаци

До крајот на денот се очекува од вас многу повеќе на работа, особено во односите со луѓе кои се ваши соработници. Личноста Лав ви создава деловни потешкотии поради нивната потреба постојано да биде во право. Проблеми со стресот.

Рак

Семејната ситуација ви се стабилизира бидејќи можете и ќе најдете начин да среди сè како што треба. Во овој момент најдобро е љубовната врска да биде нешто оддалечена, односно да се одморите и да комуницирате со партнерот. Проблеми со спиењето.

Лав

До крајот на денот најважно е да се свртите кон себе и се што е поврзано со вашата работа. Човек под знакот Овен ви дава одлични деловни совети и поради тоа можете да напредувате во бизнисот до крајот на месецот.

Девица

Денес може да биде многу интересен ден поради влијанието на другите луѓе кои имаат добро мислење за вас. Не дозволувајте партнерот да ве контролира за трошење пари и поради вашата потреба да се препуштате. Одморете повеќе.

Хороскоп

Вага

Партнерот се однесува тврдоглаво, тоа екстремно ве нервира, па најдобро е малку да поразговарате и да се заштитите да не се нервирате. Однесувањето на вашиот партнер генерално веќе некое време не ви одговара и прави да се чувствувате помалку вредни. Пазете се од избрзани одлуки поради другите луѓе.

Скорпија

Почетокот на денот ќе биде турбулентен на љубовен план бидејќи ќе имате проблем со изразување на чувствата. На работа, личност под знакот Јарец веќе некое време е многу сочувствителна кон вас, но тие потенцијали се уште не ги користите. Здравјето е стабилно.

Стрелец

Во следните неколку дена ќе имате чувство дека работите не одат добро и дека сте склони кон мамурлак. Внимавајте на наглите промени кога се во прашање временските услови, бидејќи тоа може негативно да влијае на вас и на вашето здравје.

Јарец

Во овој период обидете се да научите што е важно, а што не е посебно кога се во прашање односите со партнерот. Пазете се од ненадејни деловни пресврти кон кои можеби сте склони поради негативното влијание на другите луѓе, особено од странство.

Водолија

Состојбата со парите ви е многу нестабилна, па би било добро интензивно да се грижите за тоа. Партнерскиот однос е нестабилен и би било добро во наредните денови поотворено да разговарате со партнерот за се.

Риби

Пазете се од се што има врска со други луѓе, особено кога се во прашање надворешните односи. Луѓето околу вас покажуваат многу љубомора, што не е многу нормално и би било добро да размислите за тоа.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close