АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за петок, 14. јуни 2024 година

Овен

Во текот на првата четвртина од Месечината во Девица, внимавајте како вложувате пари во нови бизниси. Аспектот со вашиот владетел Плутон ве поттикнува да преземете акција, особено ако се занимавате со приватен бизнис. Го привлекувате вниманието на зафатена личност. Земете повеќе витамини.

Бик

Во текот на првата четвртина од Месечината во Девица, можете да ги реализирате вашите идеи преку пријатели и големи организации. Преговорите со странците отвораат можности за нови извори на приход. Однесувањето на љубовниот партнер ви буди сомнеж.

Близнаци

Првата четвртина од Месечината во Девица прави напнат аспект со Меркур, што ве прави склони кон избрзани заклучоци и расправии со жени. За мајските Близнаци следат и вонредни трошоци. Дискусии со жени. Бидете внимателни во сообраќајот.

Рак

Можни се проблеми со патните исправи и во сообраќајот. Ве мачи некоја ситуација на работа. Поволните аспекти на вашиот владетел Месечината со Уран влијаат на стабилизирање на односите со партнерот. Избегнувајте расправии со роднините.

Лав

Првата четвртина од Месечината во Девица ви носи конфликти со колегите и позицијата на вашиот владетел на Сонцето, симболот на угледот, поддршката на постара личност. Атрактивна личност што ја запознавте преку социјална мрежа се обидува да го привлече вашето внимание. Нервоза.

Девица

Првата четвртина во вашиот знак ви носи одложување на плановите. Парите пристигнуваат преку деловни договори со Бик и Јарец. Аспектите на вашиот владетел Меркур и Нептун, ја поттикнуваат потребата за романтична комуникација со Рибите. Бидете внимателни во сообраќајот.

 

Вага

Во текот на првата четвртина од Месечината во Девица, внимавајте на озборувања и интриги на работа. Загрижени сте за нешто што не можете многу да го промените. Емотивниот партнер ве поддржува при донесување важна одлука. Ви треба пауза.

Скорпија

Првиот квартал во Девица ви носи пари, но одложува некои планови. Подложност на повреда. Позицијата на вашиот владетел Плутон, симболот на моќта и парите, ви носи деловни понуди од луѓе со кои некогаш сте работеле. Добивате покана за запознавање од Риби.

Стрелец

Во текот на првата четвртина од Месечината во Девица можни се конфликти дома, но и со претпоставените. Месечината во кариерата наспроти планетата на измамите ве предупредува да водите повеќе сметка за вашите финансии. Проблеми со притисокот.

Јарец

Во текот на првата четвртина од Месечината, парите доаѓаат преку патувања и луѓе кои живеат во странство. Позицијата на Месечината има поволно влијание врз реализацијата на бизнисот, доколку се занимавате со купување и продавање на недвижен имот или градежништво. Средба со Бик. Болки во зглобовите.

Водолија

Првата четвртина од Месечината во тројка со вашиот владетел Уран, ви носи зголемување на приходите, преку медиумите, маркетингот, информатичката технологија. Некој што сте го запознале преку социјална мрежа ве привлекува повеќе отколку што сте очекувале.

Риби

Првата четвртина од Месечината во седмата астролошка куќа предупредува на претпазливост при склучување договори и договори. Поради положбата на вашиот владетел Нептун, симболот на љубовниот занес, Девицата буди нежни чувства во вас. Внимание во сообраќајот.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close