АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за недела, 28 јануари 2024 година

Овен

Во овој период сè е многу комплицирано што се однесува до односот со партнерот, па мора да најдете начин да ги завршите работите што требаше да ги направите заедно. Деловната ситуација ќе биде многу подобра во следните неколку дена.

Бик

Пазете се од ненадејни деловни пресврти кон кои се склони другите луѓе бидејќи тоа може да ве чини и емотивно. Партнерскиот однос е многу нестабилен поради проблемите што ги има партнерот во семејството. Здравјето е стабилно.

Близнаци

Веќе подолго време не сте расположени како што ќе бидете во текот на денот бидејќи ќе дознаете многу добри вести за вашето идно патување. До крајот на денот обидете се да се одморите бидејќи пред вас е многу активна деловна недела.

Рак

Денот започнува со вашата потреба да доминирате и да направите се што ќе организирате да тргне по ваш пат. Ситуацијата со семејните обврски е многу тесна бидејќи никој не сака да го повлече чкрапалото. Љубовната ситуација е на пресврт и ништо не зависи од вас.

Лав

Во овој период можете да бидете мирни за односот со партнерот бидејќи веќе постигнавте многу добри договори во изминатите неколку дена покажувајќи доволно почит и разбирање.

Девица

Денеска сте многу позитивно расположени поради потенцијалните деловни разговори кои ќе следат од следната недела. А кога станува збор за вашата љубовна врска, ќе бидете многу барани и нема да можете да доминирате.

Вага

Венера ја претставува вашата владејачка планета и во овој период ви го подигнува духот на многу повисоко ниво. Пазете се од ненадејни деловни пресврти од кои зависат и вашата деловна позиција и она што го носите во себе.

Скорпија

Се однесувате тврдоглаво кога се во прашање односите со партнерот и тоа негативно влијае на вашето разбирање. Не дозволувајте другите да се свртат против вас, особено кога станува збор за работите што треба да ги завршите.

Стрелец

Во следните неколку дена ќе бидете под силно влијание на личност под знакот на Водолија која е голем поддржувач на вашиот бизнис. Љубовта е многу комплицирана поради вашата потреба да бидете во центарот на вниманието. Здравјето е одлично.

Јарец

Денес ќе бидете многу добро расположени благодарение на добрите односи со деловните соработници. Љубовните врски многу ве нервираат поради вашата потреба да доминирате. Главоболка.

Водолија

Во овој период најважно е да се посветите на се што сте испланирале. Партнерството е многу комплицирано поради вашата потреба да бидете многу повеќе во центарот на вниманието. Здравјето е одлично.

Риби

Во следните неколку дена ќе бидете многу добро расположени благодарение на добрите односи со партнерот. Пазете се од ненадејни одлуки, особено кога се во прашање семејните односи.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close