АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за недела, 25 февруари 2024 година

Овен

До крајот на денот внимавајте колку е важно да се посветите на се што сакате, вклучително и дружење со пријателите и луѓето со кои сте отворени и блиски. Треба да се свртите кон себе.

Бик

Пазете се од двојни стандарди кога се во прашање односите со пријателите и семејството бидејќи често не можете да се контролирате себеси и вашите потреби. Никој не е совршен, па ни вие. Љубовните врски ве исцрпуваат. Не го дозволувај сето тоа.

Близнаци

Се однесувате тврдоглаво кога станува збор за партнерот и неговото мислење. Не сакате да се посветите на сето тоа бидејќи сакате да го задржите вашето мислење по секоја цена. Здравјето е под влијание на вашите мисли, па можни се проблеми со спиењето.

Рак

Во текот на денот ќе бидете под силно влијание на семејните односи, а тоа ви е многу тешко бидејќи не знаете да кажете „Не“. Ова особено негативно се одразува на вашето здравје, кое е под влијание на Сатурн.

Лав

Во следните неколку дена ќе бидете под голем притисок од другите, особено кога се во прашање љубовните врски. Партнерот ве запоставува многу повеќе отколку што можете да замислите иако тоа ви е многу комплицирано да го разберете.

Девица

Пазете се од ненадејни одлуки, особено во однос на деловната ситуација со странство. Имате голема желба да успеете во нов деловен проект, но не сакате да соработувате со луѓе со кои не сте во добри односи.

хороскоп

Вага

Пазете се од сите оние кои ви даваат лажна надеж за работата и деловните планови за иднината. Не е се како што изгледа, особено кога станува збор за односите со пријателите. Здравјето е одлично.

Скорпија

Денес сте премногу отворени за нови средби, што не е во описот на вашата личност. Обидете се да се фокусирате на себе и на вашите планови за следниот период. Се зависи од вас и од вашето емотивно расположение.

Стрелец

До крајот на денот водете сметка за евентуални уцени од партнерот или од личност под знакот Јарец која емотивно ви е многу блиска. Не е сè „злато што сјае“, но важно е да се движите и да ја разберете вашата вредност како личност.

Јарец

Денес е ден создаден за љубов и убави емоции, но вие сте премногу емотивно затворени. Со вас е многу тешко да иницирате нешто убаво и позитивно, особено под негативното влијание на Марс и Меркур, кои веќе некое време емоционално ве дестабилизираат.

Водолија

Моментално сте под многу негативно влијание на Меркур во знакот на рибата, што создава чувство на недоверба кон луѓето воопшто. Не донесувајте избрзани одлуки денес и свртете се кон некои мирни активности кои ви се достапни.

Риби

Ова е многу посебен ден за вас затоа што е важно емотивно да средите некои работи и да постигнете одредена стабилност одвнатре. Партнерството е многу нестабилно благодарение на вашата потреба постојано да ги драматизирате емоциите.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close