АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за недела, 18 февруари 2024 година

Овен

Денеска ќе бидете посебно расположени за одмор бидејќи ве обзеде стрес во однос на работните и деловните обврски. Односите со партнерот ќе бидат подобри во моментот кога ќе престанете да се грижите што ќе каже некој во семејството.

Бик

Денеска внимавајте на можните проблеми со грлото и гласните жици бидејќи веќе некое време имате пад на имунитетот. Одлуката на вашиот партнер може да има многу комплицирано влијание врз вас. Главоболка.

Близнаци

Комуникацијата со луѓето што ги сакате може да биде со многу низок квалитет бидејќи не сакате да вложите дополнителен напор за вашиот партнер. Вашите пријателства се во многу деликатна фаза бидејќи вашите пријатели не ве поддржуваат за некои ваши одлуки.

Рак

Од вас ќе се очекува многу повеќе во наредниот период, а внимавајте на луѓето кои инсистираат на тоа во кругот на деловните соработници. Пазете се од ненадејни одлуки кон кои може да биде склон член од семејството кој ви предизвикува финансиски проблеми.

Лав

Во следните три дена од вас се очекува многу повеќе на работа и организација благодарение на личноста под знакот Овен. Погрижете се во наредниот период да имате најдобра можна комуникација со таа личност, бидејќи од неа навистина зависи вашата деловна страна.

Девица

Денес ќе бидете доволни за себе и нема да имате потреба да комуницирате со други луѓе. Најважно е да се одморите и да се подготвите за следната работна недела каде ќе имате многу деловни средби со луѓе од странство.

Хороскоп

Вага

По природа не сте тврдоглави, но денес тоа го искажувате во односот со партнерот кој веќе некое време ве нервира со своето однесување. Не донесувајте ненадејни одлуки кон кои не сте склони бидејќи не знаете како да се снајдете во вакви емотивни ситуации.

Скорпија

Денес ќе бидете особено ориентирани кон другите луѓе, но поради вашите внатрешни потреби. Состојбата со деловните соработници може да се стабилизира само доколку им дадете „зелено светло“ на другите луѓе.

Стрелец

Свртете се многу повеќе кон партнерската врска и научете да бидете помалку себични и да давате повеќе онаму каде што генерално добивате најмногу, а тоа е љубовта. Во овој период работата не ви е толку важна бидејќи работите ги доведовте до совршенство.

Јарец

Вашата деловна ситуација ќе биде подобра во моментот кога ќе ги поставите работите онака како што треба, а тоа е дека вие сте најважното нешто за себе. Во однос на здравјето, внимавајте многу повеќе од вообичаено. Можни се хронични проблеми со ‘рбетот.

Водолија

Човек под знакот Овен ви е голема поддршка на деловен план, но важно е да реагирате навреме и да не доцните со роковите кон кои сте склони. Во однос на здравјето, најважно е да се одморите што повеќе и да се посветите исклучиво на себе во текот на денешниот ден.

Риби

Во наредниот период бидете фокусирани на себе, бидејќи само така можете да имате стабилен однос со себе. Треба повеќе да се грижите за вашето здравје и за она што го носите во себе на емотивен план.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close