АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за четврток, 11. април 2024 година

Овен
Ова е фаза од вашиот живот кога е многу важно да се фокусирате на она што долго сте го планирале, а се однесува на работните и деловните планови со личност под знакот на Водолија. Што се однесува до емоциите, денес Венера влијае така што ќе бидете целосно смирени во емотивна смисла.

Бик
Обидете се да се свртите многу повеќе кон себе и вашите внатрешни потреби. Следствено, вашата сакана многу подобро ќе ве разбере кога станува збор за деловната ситуација. Најважно е да научите да се почитувате себеси и вашите цели. Здравјето е одлично.

Близнаци
Додека Меркур е во ретроградна состојба, не е добро да комуницирате премногу со луѓе кои не ги познавате. Најдете начин да кажете одредени работи кога е најважно на работните и деловните состаноци.

Рак
Во овој период обидете се да се концентрирате на се што можете да направите за себе и за вашата деловна иднина. Никој нема да го направи тоа наместо вас и никој не ги знае вашите потреби подобро од вас. Водете сметка и за можните парични проблеми.

Лав
Почетокот на денот е под големо влијание на другите луѓе и не дозволувајте тоа да ве обесхрабри да донесувате важни одлуки во следните неколку дена. Личноста под знакот Јарец не ви е најдобра препорака во однос на работата и обидете се да го намалите нивното влијание.

Девица
Денес ќе имате исклучително интересен ден бидејќи многу работи ќе се погрижат сами за себе или под влијание на случајноста. Овен ви дава погрешни информации, размислете како сето тоа ви доаѓа.

хороскоп

Вага
Денес ќе бидете окупирани со други луѓе, но би било добро да се грижите за тоа што ќе го кажете во следните неколку дена поради негативното влијание на ретроградниот Меркур. Ситуацијата во кругот на семејството е стабилна и важно е многу повеќе да им се обраќате.

Скорпија
Денес ќе бидете многу ангажирани во бизнисот затоа што можете да решавате одредени работи во лет. Потребна ви е поддршка од партнерот кога станува збор за вашите деловни вештини, особено кога станува збор за вашата моќ на комуникација и моќ на убедување.

Стрелец
Во следните неколку дена ќе бидете под многу негативно влијание од другите луѓе, но научете да се браните себеси и се што ви е важно. Љубовната врска веќе некое време страда поради вашето присуство на работа и најдете начин да ги пресметате вашите емоции.

Јарец
Вашата деловна ситуација ќе биде подобра во моментот кога ќе научите да ги ставате вашите амбиции на прво место, што е вашата животна мисија. Личноста под знакот Лав е голема деловна пречка за вас и научете да го надминете егото преку разговор.

Водолија
Ова е многу критичен ден бидејќи емотивно можете да дадете премногу, а да примате премалку. Научете работите да ги нарекувате со право име, особено кога станува збор за вашите деловни аспекти. Можни проблеми со спиењето.

Риби

Вашата моќ на убедување и вашата моќ на интуиција можат да ви бидат од голема помош денес кога станува збор за справување со луѓе со кои имате работа во бизнисот. Љубовните проблеми се повторно актуелни, а сето тоа поради вашата потреба да се повлечете кога партнерот не го очекува тоа.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close