АСТРОЛОГИЈА

Астро прогноза за април: Плутон во Водолија – големи промени до 2044 година! Скорпиите се на пресвртница во животот, а овој знак ќе доживее целосна ТРАНСФОРМАЦИЈА

Сатурн, планетата која ја одредува нашата судбина, влезе во Риби на 7 март, а Марс ги напушти Близнаците по седум месеци. Плутон, најбавно движечката планета во Сончевиот систем, се наоѓа во Водолија каде што ќе остане до 19 јануари 2044 година, што ќе биде повеќе од доволно време да донесе големи промени. Плутон во Водолија ќе донесе револуционерни, масивни промени, а може да очекуваме и технолошки иновации.

ОВЕН
Бизнис – Марс што влегува во Рак по седум месеци го префрли вашиот фокус на недвижности или можеби на семејниот бизнис. Доколку планирате да купите или продадете куќа или стан, тогаш тоа би можело да се случи во април. На деловен план ќе ви биде најважно да остварите подобра заработка. Ќе има и ризични трансакции.

Љубов – Венера по 10. април влегува кај Близнаците, па ќе има флерт преку пораки но и интересни ветувања. Сонцето во аспект со Јупитер до одреден Овен може да донесе проширување на семејството или одлука за брак. Ова е ваш месец, затоа искористете го паметно бидејќи Јупитер веќе го напушта вашиот знак во мај, па затоа треба да имате на ум дека влијанието на планетите е позитивно.

Здравје – Чувствителен стомак.

БИК
Работа – Венера во вашиот знак укажува на правилна иницијатива на работното место. Тоа може да ви овозможи да направите нешто што повеќе одговара на вашиот темперамент без да бидете досадни. Ќе има деловни понуди, а Марс во Рак ви носи подобра комуникација со колегите. Ќе имате идеи кои се многу понапред од времето во кое живеете во моментов. Влегувањето на Плутон во Водолија ќе донесе иновации на работното место, а новите технологии ќе играат клучна улога во вашата кариера.

Љубов – Венера ви носи интересни настани во љубовта. Ќе има флерт, но и интересни средби. Освен тоа, Марс во Рак ја подобрува комуникацијата, па поемотивно ќе реагирате на луѓето што ви се допаѓаат. Пред вас е месец во кој ќе бидете поспремни да зборувате за вашите емоции. Можност за пократко патување со личноста која ви се допаѓа.

Здравје – подобро.

БЛИЗНАЦИ
Работа – Марс во Рак ви носи можност за подобро платена работа во текот на месец април. Нагласената дванаесетта куќа може да ви донесе работа во затворена организација, но тоа ќе биде многу примамливо. Ослободени сте од голем притисок од работата која траеше седум месеци, а сега имате можност да правите работи кои повеќе ви одговараат. Она на што треба да внимавате во текот на април се тајните непријатели, односно луѓето кои работат зад вашиот грб. Доаѓаат големи промени кога станува збор за вашата професионална насока.

Љубов – Љубовта се раѓа од пријателството во април. Основата за пријателство ќе ви биде најважна во љубовта, а влегувањето на Венера во вашиот знак носи возбуда на љубовниот фронт по 10 април. Ако мислевте дека ви е здодевно во љубовта, бидете сигурни дека април ќе ве изненади. Поради Венера во вашиот знак, ќе бидете многу привлечни за луѓето од спротивниот пол.

Здравје – Одлично.

РАК
Работа – Влегувањето на Марс во вашиот знак ви носи голема енергија и фокусирање кон вашите цели, па затоа во април нема невозможни мисии за вас. Ќе бидете лидер на проект кој ви е важен на работа, а амбициите за кариера ќе ве натераат да работите повеќе. Ова е добар месец за остварување на личните цели, затоа очекувајте смена, односно сето она на што напорно работевте изминативе седум месеци конечно има шанса да се реализира.

Љубов – Венера ќе биде во Бик првите десет дена од април, па ќе работите на подобрување на односите и гаранции во љубовта. Меѓутоа, бидејќи Венера поголемиот дел од април ќе го помине во Близнаци, во вас ќе се разбуди желбата за тајни врски и ќе ве привлекуваат луѓе кои некако се недостапни. Не е исклучено да остварите тајна комуникација со личност која на некој начин е зафатена или не може јавно да се експонира.

Здравје – Добро.

ЛАВ
Работа – За патување треба да го искористите месец април. Не само патување, туку и соработка со странски компании или подобрување на полето во кое работите. Не е исклучено да треба да научите нешто дополнително за работата што ви е важна. Ќе има нови преговори околу висината на платата на работното место. Од средината на април ќе слушнете за нова деловна можност преку вашите пријатели.

Љубов – Сатурн во Риби ве тера се повеќе да размислувате за чувствата кои длабоко сте ги закопале. Сè што со години е потиснато конечно излегува на површина. Доколку сте слободни, ќе имате интересно познанство преку пријател. Ќе ве привлекуваат луѓе кои се комуникативни и пријателски расположени. Тоа е идеално годишно време за долги патувања, а промената на пејзажот може да биде одлична за вас. Плутон во Водолија ќе го промени вашиот однос кон блискоста, па љубовта ќе почнете да ја доживувате на поинаков начин.

Здравје – Добро.

ДЕВИЦА
Работа – Сатурн во Риби почна полека, но сигурно да ја менува вашата рутина на работа. Затоа, можете лесно да го промените начинот на работа или можеби работното време, за да ги промените деловните навики во следните две и пол години. Пред вас е месец кој е одличен за патување но и за контакти со компании кои не се од вашиот град. Венера во Близнаци од средината на апелот укажува на поголема креативност на работното место. Ќе имате голема поддршка од пријателите на работа во наредниот месец.

Љубов – Се наоѓате во период кога треба реалистично да погледнете во односот со партнерот. Сигурно е дека ќе сфатите дека некои очекувања не биле реални. Ако сте во брак, тоа ќе укаже на преземање одговорност за блиска личност или соочување со некој животен проблем. Емотивно, лесно можете да се оладите под притисокот на Сатурн во Риби.

Здравје – послабо.

ВАГА
Работа – Марс во Рак ви носи стресен месец на работа. Ќе мора да се борите за вашите цели, а ќе имате и мала количина на енергија за да го остварите сето тоа. Сатурн во Риби на некој начин ја менува вашата деловна активност, па пред вас е месец на големи промени кои тешко можат да ви паднат. Ќе имате можност за патување кое би го посакале и треба да го искористите. Марс во десеттата куќа ќе ви донесе конфликт на мислења за тоа како треба да се работи.

Љубов – Марс во Рак ви носи кавги под притисок на емоциите. Партнерот побурно ќе реагира на промените во вашата врска и треба да имате на ум да не ги носите деловните проблеми дома. Вашата сакана личност веројатно и самата има проблеми на работа кои ја оптоваруваат, па ќе мора да се најде компромисно решение. Ако сте слободни, на работа ќе ве привлекува амбициозна личност.

Здравје – уште полошо.

СКОРПИЈА
Работа – Влегувањето на Плутон во Водолија ви носи некаков животен пресврт. Ќе се најдете во ситуација да треба да изберете помеѓу два патишта или работа. Одредени припадници на вашиот знак се повеќе ќе размислуваат за движење. Периодот е поволен за долги патувања, а во текот на април ќе поминете низ процес на големи промени на работа. Ќе слушнете и за нова деловна можност. Еден Бик ќе ви понуди соработка. Новите технологии сè повеќе ќе имаат влијание врз вашиот деловен живот.

Љубов – Влегувањето на Венера во Близнаците во април ви носи поголема страст во емотивните врски. Ќе остварите нови познанства, но и ќе бидете поспремни да се посветите на некој што ви се допаѓа. Доколку сте во брак, може да дојде до промена во вашата врска и нови навики кои би можеле да го подобрат вашиот однос со саканата личност. Доколку сте слободни, разведеното лице ќе ви го привлече вниманието.

Здравје – послабо.

СТРЕЛЕЦ
Бизнис – Влегувањето на Плутон во Водолија сигурно ќе го промени начинот на кој комуницирате со луѓето во наредните години. На работа се случува многу и ќе имате можност да изберете помеѓу неколку понуди. Можеби нема да можете да одлучувате помеѓу работни места. Во секој случај, средината на април ќе биде предизвик за многу Стрелци бидејќи ќе донесе моменти кои ќе ви ја променат иднината. Во втората половина од месецот ќе имате можност да ги промовирате вашите деловни активности. Марс во Рак ви носи враќање на енергијата по седум месеци.

Љубов – На работа има личност која е заинтересирана за вас и ќе го покаже тоа така што ќе ве контактира онлајн. Ова е некој кој често е на апликации за пораки. Ако сте слободни, бик може да ви го привлече вниманието. Една личност е премногу приврзана за вас, па затоа треба да внимавате кому му верувате.

Здравје – послабо.

ЈАРЕЦ
Работа – Марс во Рак не ви одговара, па во текот на април ќе бидете под притисок бидејќи некој ќе ви ја следи работата. Често ќе бидете предмет на критики на работното место или ќе не се согласувате со постоечките методи на работа. Кон средината на месецот ќе мора да донесете важна одлука на работа, а некои Јарци одеднаш ќе одлучат да ја сменат работата. Можно е да се преселите за работа. Комуникацијата што ќе ја имате ќе биде многу поважна од претходните месеци бидејќи одлуките што ќе ги носите во наредните месеци се на некој начин судбоносни.

Љубов – Марс во седмата куќа предизвикува тензии со саканата личност. Партнерот бурно ќе реагира на се што не се согласува со него, па може да дојде до расправија. Планетите во Бик ќе ви донесат нови познанства на јавни места, но и потреба повеќе да се забавувате. Вашиот социјален живот ќе стане побогат во текот на месец април. Слободните Јарци можат да се заљубат во Бик или Рак.

Здравје – Чувствително.

ВОДОЛИЈА
Работа – Влегувањето на Плутон во вашиот знак ви носи целосна трансформација, која најмногу ќе се однесува на работата. Многу Водолии целосно ќе го променат правецот на својата кариера во следните неколку години. Плутон ќе остане во Водолија до 2044 година, што ќе биде доволно време промените да бидат сеопфатни. Марс во Рак навестува подинамичен месец на работното место каде вашата иницијатива ќе биде клучна. Пред вас се и нови преговори и завршување на документацијата.

Љубов – Сонцето во Овен носи многу зборови во текот на април, но и повеќе можности за запознавање од средината на месецот. Ако мислевте дека вашиот емотивен живот е монотон, тоа наскоро ќе се промени. Ќе ви се допадне иницијативата на една личност да се сретнете и да стапите во контакт што е можно поскоро. Слободните Водолии ќе уживаат во друштво на Близнаци, но и Овен. Доколку сте во брак, добро време е да го проширите семејството.

Здравје – Добро.

РИБА
Работа – Марс во Рак во аспект со Сатурн од вашиот знак ви носи настани на работа кои се праведни, па можете да очекувате да постигнете некоја цел што ја заслужувате. Со Сатурн сега сè оди според судбината, па енергијата што сте ја вложиле низ годините конечно се цени за да го добиете она што ви припаѓа. Меркур во Бик укажува на ново деловно партнерство, но и учење нови работи и прифаќање идеи кои можат да го подобрат бизнисот. Финансиски нема потреба да се грижите и имате можност да добиете големи пари се додека Јупитер е во Овен, а тоа е до 16 мај.

Љубов – Меркур во третата куќа укажува дека во вашата околина е помлада личност. Таа личност ќе се труди на секој начин подобро да не запознае. Меркур во Бик подразбира подлабока комуникација со луѓето што ви се допаѓаат, но и можности за заеднички, пократки патувања. Плутон во Водолија ќе ви ги разбуди скриените желби и потребата повеќе да размислувате за вашите потреби.

Здравје – Работете на поздрави животни навики.

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button