ЗДРАВЈЕ

Како најлесно да ги исфрлите сите токсини од вашето тело?

Скоро на секој му треба брза детоксикација на телото, а тоа се постигнува само со нов режим на исхрана.

tsedeni i smuti sokovi

На прво место треба да бидат цедените и смути соковите. Ручекот поминете го со супа, а за вечера внесете протеини.

  • За појадок, сок од краставица, крушка, спанаќ, лимон и ѓумбир.
  • За ручек, супа од кромид, морков, компир и сок од домат.
  • Протеинската вечера треба да се состои од варен ослич со зеленчук приготвен на пареа.

Доколку сакате овој процес да трае подолго, може и да ги менувате намирниците. Но треба да се задржи овој принцип, три оброка дневно.

Само следете ги овие правила и првите резултати ќе ги почуствувате за неколку дена.

Но запомнете една работа, хранете се на овој начин не повеќе од три дена во неделата.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close