ЗДРАВЈЕ

Како да го прочистите организмот од отрови на лесен и едноставен начин

Црниот дроб во нашиот организам има улога на фабрика за крв. Тој учевствува во процесот на обновување на крвта и помага во зајакнување и стимулација на варењето во организмот. Црнот дроб освен што ја чисти крвта, ги елиминира и сите отрови и нечистотии од неа.

Можеме да заклучиме дека чист црн дроб донесува здравје, виталност, енергија, убав изглед и добро расположение.

Maslinovo maslo i limon

Најдобро средство за превенција на здравјето на црниот дроб е негово секојдневно чистење – секое утро на празен желудник испијте лажичка маслиново масло измешана со лажичка сок од лимон. Потоа, можете да уживате во доручекот.

Овој „коктел“ можете да го правите цел живот, бидејќи двете состојки се обични животни намирници.

После месец дена ќе почувствувате промени. Вашиот изглед ќе се подобри, ќе исчезнат темните кругови под очите, тенот ќе стане посвеж, а изгледот подмладен. Цревата ќе работат како часовник, ќе заборавите на затвор и проблеми со варењето. Ќе се чувствувате здраво и полни со енергија.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close