ЗДРАВЈЕ

Јадете често семки и јаткасти плодови

Во однос на хранливата вредност, јаткастите плодови и семките поседуваат неверојатни квалитети.

jatkasti plodovi

Тие содржат различни важни компоненти кои се корисни за различни функции на телото. Овие компоненти се протеини, влакна, витамини и минерали. Тие го штитат нашето тело од дијабетес и срцеви заболувања. Тие се исто така корисни за губење на тежината.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close