ЉУБОВ И СЕКС

Неколку начини за добар секс во текот на летото: Нема ни да ја почувствувате топлината, ќе уживате и на плус 40!

Летното сметање на времето е омилено за многу луѓе бидејќи тогаш имаме можности за различни активности. Нашиот единствен товар можеби е водење љубов, но со овие совети ќе заборавите дека е толку жешко.

добар секс во текот на летото

Кога доаѓаат жешките летни денови, горештините често ни пречат и не вознемируваат во размената на нежности со партнерот. Меѓутоа, со овие едноставни совети, повеќе нема да имате никакви пречки!

Изладете ја просторијата
Иако многумина претпочитаат да не планираат кога ќе имаат акција, во лето тоа може да биде попрактично поради други причини. Ако одлучите, на пример, дека ќе имате односи навечер, вклучете ја климата неколку часа порано, за да ја изладите просторијата и да ја поставите оптималната температура.

Туш
Интимните односи под туш звучат и многу подобро функционираат на филм, додека во реалноста често се непрактични. Сепак, во летниот период може да ви биде 2 во 1, освен што ќе имате акција и ќе се разладите.

Мраз
Летниот период, иако со големи горештини, носи можност да бидете креативни во кревет. Подгответе коцки мраз во сад, земајте една по една, а потоа поминете преку стомакот или грбот на партнерот.

Пози
Иако не се најдобар показател за интимност, се препорачува да се применуваат пози со кои ќе имате помал контакт со кожата, како „доги стил“ или „лажичка“.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close