МАГАЗИН

Владимир Четкар: Многу мои пријатели од Америка доаѓаат да го видат Охрид оти секогаш им кажувам дека е најубавиот град

Џез-музичарот Владимир Четкар следниот месец ќе оди на турнеја низ Америка. Ова е негова трета турнеја во САД од почетокот на пандемијата. Иако неодамна имаше неколку…

Дејвид Бекам заплака пред ковчегот на кралицата Елизабета Втора: Славниот фудбалер не можеше да ги совлада емоциите (ФОТО)

Дејвид Бекам беше многу погоден од смртта на кралицата Елизабета Втора, а тоа го покажа и за време на почитта пред ковчегот, кога заплака. Облечен во црн костим и…

Сакам да играм на филм со Сашко Коцев и Никола Ристановски: Оперската певица и актерка Тамара Ангеловска гради кариера во Бугарија

Младата и талентирана Тамара Ангеловска (23), веќе пет години живее и работи во Бугарија како оперска певица и актерка. Почетоците со музиката ги направи во Македонија.…

Спектакуларен крај на скопската концертна сезона – Ацо Пејовиќ со голем концерт на 24-ти декември во „А1 Арена Борис Трајковски“

На само неколку дена пред дочекот на новата година, „А1 Арената“ во Скопје, ќе биде местото на најдобрата балканска забава во регионот. За да 2022 година заврши како што…