МАГАЗИН

Обожавателите на Констракта разочарани: Пејачката изјави дека не е во позиција да создава нови песни

Пејачката Ана Ѓуриќ Констракта стекна голема популарност откако постигна голем успех на Евровизија. Таа успеа да го освои петтото место, што е најдобар пласман на нивната…

Актерките Сара Климоска, Дарја Ризова, Наталија Теодосиева и Тамара Ристоска во Patrizia Pepe Party стил

Време е да се опуштиме и да дозволиме од нас да зрачи женствената, хипнотичка и непокорлива енергија! Време е за гламур, забава и лудување! Време е за нас! Во кратки…

Тони Зен го промовираше новиот видео запис за песната „Клубот“ – „Ви благодарам на сите, ми значевте во овој тежок период“

Најавувавме, информиравме, зборувавме, а јавноста нестрпливо исчекуваше. И конечно, „Клубот“ на Тони Зен ја здогледа светлината на денот. Имено, вчеравечер во „Cineplexx…

Сара Мејс – жена, мајка, кралица. Заедно со сопругот Димитар во фотосесија за Yamamay 2 месеци после подорување

Пејачката и харфистка Сара Мејс заедно со нејзиниот сопруг, водителот Димитар Атанасовски објавија соработка со италијанскиот бренд за долна облека Yamamay за нивната…

Луна Џогани го изгуби бебето

Луна Џогани на својот Јутјуб канал објави дека го изгубила бебето. Таа и нејзиниот партнер Марко дознле за ова пред неколку дена, и открија што се случило. - За жал, го…

Бојана Скендеровски денеска на јавноста ѝ ја претставуви моќната балада со наслов „Сонце меѓу сенките“

одличната „Среќа и несреќа“ Бојана Скендеровски денеска на јавноста ѝ ја претставува моќната балада со наслов „Сонце меѓу сенките“. И оваа композиција, како што веќе и…