Category: Зготви Турлитава

Принцот Хари одбива да потпише предбрачен договор и да го заштити богатството од 30 милиони фунти

Принцот Хари не секогаш бил романтичар, но со Меган Маркл станува сигурен во љубовта....

Видео: Вечерва имаше протест пред куќата на Фросина Ременски

Вечерва поголема група граѓани протестираат пред куќата на пратеничката од СДСМ, Фросина...

Како најлесно да го прочистите вашиот организам од токсини

На телото повремено му е неопходен одмор од масна и зачинета храна и прочистување, а тоа...

(Видео) Легна на земја и се крстеше за Македонија

  Една од демонстрантките на денешниот протест пред Собранието против законот за употреба...

Видео: Што се случуваше во последната емисија на Топ тема на Телма телевизија

Ви го пренесуваме вечерашното издание на емисијата Топ тема на Телма телевизија каде се...

„Ало, гледаш ли ма кај одиш, многу си глупава, неспособна, имаш ли ти очи, гледаш ли што правиш, леле не ми се верува, ќе те утепам, имаш ли мозок мори…“

Мозокот не сакаше да ми поверува на тоа што очите ми го гледаа и ушите ми го слушаa во еден...

Продаена ви е земјата на неколку фамилии, на подземјето и на судиите. Решете го тој проблем прво, после ќе збораме за шо сакате

После девет и кусур години судење за да ми плати отшета осигурителната ИНСИГ за то шо еден...

Маска за лице со кисело млеко која ги брише брчките заедно со годините

   Маска за лице со кисело млеко која ги брише брчките заедно со годините Сите се...

Нова друштвена мрежа – подобра од Фејсбук и Инстаграм

Друштвената мрежа „Веро“ изненадно стана популарна. Главна карактеристика на оваа...

Цукерберг и Обама секој ден носат иста облека, тоа не е случајно

Сите деловни луѓе сакаат да бидат попродуктивни, а еден од начините за подобри резултати е...