Category: Турлитава

ВИДЕО: Се самозапали и скокна од зграда висока 30 метри

Русин се самозапали и се фрли од здрада. Еве како заврши неговиот потфат…  

На денешен ден е роден еден од најпознатите актери во македонската актерска уметност

Не денешен ден, 23 март 1940 година во селото Мрсна, кај Серез, Егејска Македонија, е роден Ристо...

За Вера Мештеровиќ годините се само број: Децата потпораснаа, време ми е да се вратам на кариерата

Вера Мештеровиќ, еден од најпопуларните модели кај нас во деведесеттите години и Мис на...

Влатко Стефановски: Син ми Јан ми е најискрениот критичар

Легендарниот Влатко Стефановски вечер ќе го одржи својот трет концерт во Македонска...

Град Скопје планира да потроши околу 600.000 денари на привремени вработувања

На официјалната страна на Јавни набавки објавен е оглас за Ангажирање на агенција за...

Скопски пазар продал бараки без имотни листови

Улицата „192“ на Бит пазар е внатрешната улица која ги практично го дели пазарот од Старата...

Преубаво француско село кое привлекува милион туристи секоја година

Прекрасната архитектура на градбите во ова француско село даваат драматичен изглед. Во 2016...

4 Корисни совети за родителите: Како да го научите вашето дете да ја вреднува парата

Дозволете им финансиска слобода со контролирани услови Никој не може да ви каже колкав ќе...

Проверете дали вашиот телефон се наоѓа на листата најозрачени уреди

Поголемиот дел од нас, смартфонот ни е секогаш при рака или во рака. Меѓутоа, оваа близина...

Многу тажно: Почина последниот мажјак на светот од северниот бел носорог

Последниот машки примерок од северниот бел носорог на светот, наречен Судан, почина после 45...