Category: Тури Вади

ВИДЕО: Се самозапали и скокна од зграда висока 30 метри

Русин се самозапали и се фрли од здрада. Еве како заврши неговиот потфат…  

За Вера Мештеровиќ годините се само број: Децата потпораснаа, време ми е да се вратам на кариерата

Вера Мештеровиќ, еден од најпопуларните модели кај нас во деведесеттите години и Мис на...

Влатко Стефановски: Син ми Јан ми е најискрениот критичар

Легендарниот Влатко Стефановски вечер ќе го одржи својот трет концерт во Македонска...

Поради овие работи немате редовен секс, а не сте ни свесни за тоа

Престанете да ја обвинувате позицијата на месецот, хороскопот или пак нешто друго. Ова се...

Заради сестрата станувате подобар човек

Иако можеби во овој момент сте скарани затоа што ви го земала џемперот или ве издала за...

Многу тажно: Почина последниот мажјак на светот од северниот бел носорог

Последниот машки примерок од северниот бел носорог на светот, наречен Судан, почина после 45...

Каматите лани „изеле“ над 80% од оперативната добивка на Скопски пазар

Каматите лани „изеле“ над 80% од оперативната добивка на Скопски пазар

Младата балерина Стефанија Гаштарска: Чувството да се игра на сцената на Бољшој е неописливо

Чувството да се игра на сцената на Бољшој е неописливо,само треба да се доживее. Ова е сон на...

Принцот Хари одбива да потпише предбрачен договор и да го заштити богатството од 30 милиони фунти

Принцот Хари не секогаш бил романтичар, но со Меган Маркл станува сигурен во љубовта....

Близначки со различна боја на кожата

Близначките од Бирмингем, Мили и Марша, се редок феномен во светот. Тие на 11 години имаат...