Category: Македонизам

Влатко Стефановски: Син ми Јан ми е најискрениот критичар

Легендарниот Влатко Стефановски вечер ќе го одржи својот трет концерт во Македонска...

Заради сестрата станувате подобар човек

Иако можеби во овој момент сте скарани затоа што ви го земала џемперот или ве издала за...

Каматите лани „изеле“ над 80% од оперативната добивка на Скопски пазар

Каматите лани „изеле“ над 80% од оперативната добивка на Скопски пазар

Владимир Путин доби шестгодишен мандат на претседателските избори во Русија

„Русија има голема иднина пред неа, доколку граѓаните останат обединети“, порача рускиот...

Видео: Вечерва имаше протест пред куќата на Фросина Ременски

Вечерва поголема група граѓани протестираат пред куќата на пратеничката од СДСМ, Фросина...

Невремето целосно го урна Мостот на желбите во Охрид

Силно невреме и јужен ветар кој на моменти достигна брзина од околу 100 километри на час го...

20% попуст на целиот асортиман по повод отворањето на Sara Fashion е-продавницата

20% попуст по повод отворањето на Sara Fashion е-продавницата Љубителите на квалитетна долна...

Е сега може да пушите колку сакате!

Со 41 глас „за“ Собранието денеска ги усвои измените на Законот за заштита од пушењето....

Ахмети својот глас им го посвети на „мачениците на албанската нација“

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, објави фотографија од вчерашното гласање за Законот за употреба...

Каролина Гочева ќе одржи два концерта во Битола

Промотивните концерти на новиот албум „Извор“ на Каролина Гочева во Битола ќе се одржат во...