АСТРОЛОГИЈА

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Лавовите ќе добијат непријатни вести, а Девиците очекуваат нови познанства

Што ви подготвија ѕвездите овој викенд?

Овен
Ви претстои лекција во која треба да ја надминете плашливоста и несигурноста. Ова се квалитети кои често ве спречуваат да поентирате, дури и кога сте сигурни дека сте во право. Веруваш во себе, не ти е гајле што мислат другите. Се соочувате со луѓе кои не го разбираат вашето променливо расположение, не знаат како да ве задоволат. Бидете фер и земете ги предвид потребите на другите луѓе.

Бик
Некој немир се вовлекол во мислите, не можете да сфатите што е тоа што ве мачи. Напнатоста ви оневозможува да ја видите ситуацијата во реалноста, па затоа најдобро е да ги избркате тешките мисли и да го поминете денот со пријателите, забавувајќи се во дружење и муабет. Без разлика на сè што сте планирале, бидете подготвени да ги одложите повеќето активности. Сте ги прецениле своите можности, па сакале или не, ќе бидете принудени дел од одговорноста да им препуштите на блиските соработници. Користете го ова за кратка пауза.

Близнаци
Имате можност да научите како нешто добро излегува од секоја лоша работа. Проблемот со вашата моментална ситуација е отсуството на поддршка на која сметавте. Можеби е вистинскиот момент да размислите што сакате, да ве ласкаат или искрено да ве критикуваат. Не сте сигурни во која насока да продолжите, па оваа дилема може да ви предизвика големи главоболки. Немате многу време за двоумење, мора брзо да дејствувате. Не паничете, туку размислувајте креативно и слушајте ја вашата интуиција.

Рак
Не сте доволно упорни, пребрзо се откажувате. Чувствувате дека никој не ве разбира и не ја забележува вашата жртва, за која верувате дека е преголема. Лошото чувство е моментално лошо расположение, па не правете потези за кои подоцна ќе зажалите. Ве мачи атмосферата во вашиот дом, па ви се чини дека сите други проблеми се неважни. Ви се чини дека никој не ве разбира, бидејќи нема благодарност од семејството за сите ваши напори. Премногу сте чувствителни.

Лав
Вложувате премногу време во организирање на нешто за кое не сте ни сигурни дека е изводливо. Се занимавате со неважни ситници, а не сте ги завршиле главните работи. За да избегнете забуна, проверете ги документите и трошоците што ве очекуваат. Пред вас е напнат период. Веста што ја добивате не е пријатна, но доколку се повлечете и реално ја погледнете целата слика, ќе видите дека ова е ретка можност која мора да ја искористите.

Девица
Вашата самодоверба и арогантен однос полека почнуваат да ги нервираат оние околу вас кои веќе некое време имаат значително трпение за сите. Доколку не го поправите своето однесување, може да доживеете многу непријатна ситуација која ќе ве натера да се чувствувате засрамено. Успешни сте и претприемнички настроени, а некои проблеми се чини дека сами се решаваат. Нешто се случува поинаку од она на што сте навикнати во изминатиот период. Бидете отворени за се бидејќи ве очекуваат нови проекти и сосема нови познанства.

Вага
Ви претстои финансиска добивка, која ќе ве натера да сакате да го забрзате темпото. Не се разболувајте и не се преоптоварувајте со дополнителни обврски, туку трошете позитивна енергија во кругот на семејството, бидејќи тоа е полето кое без промашување ве исполнува и лекува. Добивате вести за дополнителни приходи на кои не сте сметале. Тоа е доволна причина да се вооружите со нова мотивација и уште поентузијастички да се фатите за работа. Не преоптоварувајте се со рационални можности, за да не заврши сè да ве совлада.

Скорпија
Постојано зборувате за промени, па тоа станува исцрпувачко за вашата околина, особено за вашите колеги. Своите стравови ги проектирате најмногу на женскиот дел од популацијата. Невнимателна изјава може да предизвика жесток конфликт, иако верувате дека сте добронамерни. Партнерот ве провоцира и искушува, па во вашиот афект излегува нешто што сте сакале да го премолчите. Сè може да кулминира со одлука од која се плашите. Се наоѓате во незавидна положба, не сакате да продолжите понатаму, но не сакате ниту да раскинете.

Стрелец
Повторно сте ги пресметале финансиските средства, можеби сте заборавиле на сметка или ви претстои парична казна. Ве очекува непријатно изненадување, поради што ќе треба да издвоите поголема сума пари за да ги решите новите проблеми. Вклучете ги соработниците и креирајте колективен работен план. Успехот е можен само на таков начин. Заедничката работа ќе ја работите со големо задоволство, па успехот е сигурен. Грижете се за вашите финансии.

Јарец
Не знаете зошто ја пропуштивте деловната понуда од неодамна. Во овој поглед, ќе имате разговор во кој нема да ви биде удобно. Ако лесно ги прифаќате критиките и понудите логично оправдување, бизнисот можеби нема да биде изгубен. Имате можност да започнете нешто ново што ќе ви се исплати повеќекратно. Бидете брзи бидејќи целата зделка може да ви испадне, особено ако вклучите некој друг. Не мешајте интерес и пријателство за да не завршите разочарани.

Водолија
Целото ваше внимание е насочено кон проблематичната ситуација која се случува во вашиот семеен круг. Не бегајте од проблемите, решително соочете се со промените. Чувствувате дека никој не ве разбира. Тешко е да се зборува за такви работи кога не мислиш високо за себе. Ја криеш својата длабока несигурност зад маската на незаинтересирано однесување, што секако ги одбива дури и оние луѓе кои те разбираат и сакаат.

Риби
Пред вас имате убава деловна понуда која навистина ја посакувавте, но сега се плашите. Очекувате интензивна поддршка од саканата личност, иако сте свесни дека тоа нема многу да ви помогне. Бидете свои, опуштете се и победете со својот шарм. Незадоволството на љубовен фронт се заканува да стане причина за сериозен конфликт помеѓу вас и вашата сакана. Вистинската причина за сè лежи во тоа што веќе извесно време врската ја сведувате на допишување и телефонски разговори, кои во најголем дел се кратки.

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button
close