Зимска магија во Скај Бар во хотел Руссиа

Со оглед дека метеоролозите најавија многу ниски температури, заслужуваме нешто што ќе нè затопли. Зимата не е време само за топли напитоци – чај, топло чоколадо, варено вино… Таа е и за шарени и вкусни коктели.

Зимските коктели се одличен начин да се стоплите и опуштите. Благодарејќи на новите рецепти во Скај Бар, ладните ноќи ќе ги претвориме во пријатни вечерни дружења за кои ќе се раскажува цела година.

Зборувајќи за годишните времиња, овие напитоци најдобро им прилегаат на зимските празници и убаво ќе се вклопат во празничната атмосфера. Ве покануваме викендов заедно да ги пробаме новите ексклузивни мајстории на бармените во Скај Бар во хотел Руссиа. А со доаѓањето на Новата година, ви претставуваме уште еден новитет – од оваа сабота за најзабавните вечери ќе биде задолжена групата Латинс. Се гледаме во Скај Бар!

loading...

КОМЕНТАРИ