Виц на денот – Трпе и внуците

- Категорија: Вицотека, Забава

Едвај успеал некако Трпе да ги собере внуците кај него дома:

– Слушајте деца, еден ден, ако умрам, сакам на гробот да ми поставите ви-фи рутер.

– Зошо бе дедо?

– Па, за почесто да ме посетуете, да ви ибам тоа копиљаците!!!

loading...

Слични објави

Рокерите „Галија“ оваа сабота со концертен настап во Стара Скопска Чаршија

Српскиот рок бенд „Галија“ оваа сабота (21.01) со