ВИДЕО: ЛИНА ЃОРЧЕСКА ИСПИША ИСТОРИЈА ВО МЕЛБУРН! Победа над Викери за второ квалификациско коло!

- Категорија: Спорт

Голем успех за нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа, која одигра фантастичен тенис и славеше  против Американката, Саша Викери со 2-1 во сетови (6-2, 3-6, 6-3). Со победата македонската тенисерка обезбеди пласман во второто квалификациско коло на првиот Грен слем во сезоната, Австралија опен. Таа испиша историја во македонскиот тенис, станувајќи првата тенисерка од Македонија со победа на еден Грен слем турнир.

loading...

Слични објави

Рекреирајте се за половична цена во ТК Теннис Парк во недела

ТК Теннис Парк при СЦ „Јане Сандански” реши