Saturday, 1/11/2014 | 8:37 UTC+1
Турлитава

Вечерва концерт на Џибони во арената „Борис Трајковски“

Post by relatedRelated post

User Rating

Еден од најпопуларните пејачи во регионов, Џибони вечерва ќе одржи голем концерт во арената „Борис Трајковски“ во Скопје.

giboni

Почетокот е закажан во 21часот, а вратите на арената ќе бидат отворени за посетителите еден час порано.

Неповторливиот сплитски кантавтор доаѓа во Скопје во придружба на десет музичари, но и со специјалните гости: македонскиот легендарен гитарист Влатко Стефановски, негов долгогодишен пријател и соработник, и импресивната вокалистка

Стефани, од славниот „Лондонски госпел-хор“. Покрај нив, гостин на исклучителното концертно доживување ќе биде и Ламбе
Алабаковски, победник на неодамнешниот „Скопски фестивал“.

Според организаторот, продукцијата „План Б“, владее голем интерес за концертот и најголемиот дел влезници веќе се распродадени.

Коментари

Последни твитови

  • Овие новогодишните празници ќе бидат едни од најтажните. Почина Дедо Мразот од рекламите на Кока Кола - http://t.co/xIMveg9MTV 17 hours ago

  • Оваа сезона во НБА лигата играат рекордни 101 странец од 37 земји - http://t.co/S4NxKulpAd 17 hours ago

FACEBOOK