Украдени 100.000 денари од казино во Битола

- Категорија: Црна хоника

Околу 100.000 денари се украдени денеска од казиното „Слот“ во Битола, лоцирано на улицата „Климент Охридски“.

Според МВР, кражбата се случила рано утрото, околу 5:15 часот, откако две непознати маскирани и вооружени лица со пушка, извршиле разбојништво над вработената и насилно ги одзеле парите по што го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за нивно пронаоѓање и целосно расчистување на случајот.

loading...

Слични објави

Страшна несреќа во Скопје: Мотоциклист летал десетина метри по удар во полициско возило

Страшна сообраќајна несреќа се случила вчера во центарот